[Discuții] Okey Ediția de Vară

  • Credca ar mai trebui lucrat la evenimente, la structura lor la scopul lor.Un eveniment, ca parere personala, ar trebui sa fie distractie, sa ne ajute sa farmam mai mult, sa avem placerea de a ne juca.Nu e nici un farmec cand farmezi o zi intreaga obtii 10 cufere argintii si din toate pica yang si exp.Aici ma refer la persoanele care farmeaza mult si stau on.Aia sunt ceimai dezavantajati din punctul meu de vedere.Folosesc atac automat, altar whayne, sura cu iteme cat de cat si-l las sa bata.Pana la urma eu nu "muncesc" asa mult.trebuie doar sa revin din sfert in sfert de ora sa vad daca mai bate.Dar...ma gandesc la playerii cinstiti care farmeaza mult stand on si nu primesc multe pentru munca lor.Mai avantajat este un hacker care face enorm de mult.Asta au facut si la evenimentul de pescuit.Vor face si la acesta. In mare parte evenimentele sunt diluate tocmai din cauza acestora. Creeaza dezechilibre majore in micro si macro economia serverelor si chiar a companiei GF. Pana ce nu este creata o protectie puternica care va face sa dispara majoritatea hackerilor, sau macar sa le faca viata grea personal inteleg diluarea evenimentelor frumoase.


    Puneti-va o intrebare.
    Cate carduri face un caracter lvl 18 la tigri albi cu hack fara manusa timp de 24 ore cu "mantii putin diferite" si cat face un player cinstit cu un cont muncit in sd3 in 10 ore?
    Inmultit cu 3-4 prima optiune per pc. Cine castiga mai mult? cel cu hack face cuferele si chiar daca ia ban face profit. Creeaza dezechilibre. A cui este vina? Gf? Nu cred, ei au cel mai mult de pierdut, deoarece la eventuri in ca sunt dropate add, schimba pierd enorm de mult. A jucatorilor cinstiti? NU ARE CUM.Dar ei au cel mai mult de suferit. Devin frustrati.E greu sa farmezi 10 ore si sa nu obtii nimic.Se lasa de joc.Sau mai rau.Cumpara md de 300 lei su 500.Cumpara cutiii aur si fac sa zicem 5 cufere aurii, vreo 30 argintii si restul bronz.Pica yang exp, si poate un add schimba, piatra magica. Ce gandesc acesti oameni? Multi considera ca sunt tinta bataiii de joc a GF.
    Credca o mai buna comunicare/colaborare intre GF si playeri este benefica. Creearea unor evenimente la care sa fie imposibil de participat cu hack.
    De exemplu daca la evenimentul de pescuit se introducea ca la prinderea fiecarui peste sa introduci numarul de cufere primite apasand tasta.sa fi fost intre 1 si 10 cufere.Nu mai faceau baietii mii de cufere stand la televizor.
    sau la acest eveniment sa pice un set de 1-5 carduri si sa introduci numarul cardurilor corespunzator din set.Daca nu introduci numarul sa nu-ti mai dropeze altul.
    Nu ma pricep asa bine.dar este o idee care nici nu stiu daca poate fi introdusa. Dar ceva trebuie facut.Numarul jucatorilor este din ce in ce mai mic.

  • Tocmai a fost spus," Schimbarea, insa, nu tine de mine", este valabil pentru intregul staff.Echipa jocului mentine ordinea si respectarea regulamentului, nu face modificari ale jocului si nici nu rezolva anumite probleme de joc.Stafful nu poate modifica in nici un fel ratele,deasemeni nu poate sa hotarasca ofertele din itemshop si valorile acestora.Ar trebui sa va amintiti voi,cei ce aruncati cu vorbe in GM-i ca si acestia la randul lor sunt playeri si intampina aceleasi probleme,au acelasi drop,beneficiaza de aceleasi oferte din itemshop,sunt ca si voi toti.
    Pentru multi din voi se pare ca respectul inseamna cat mai mare drop iar decenta inseamna ca GM-ul sa treaca cu vederea incalcarile de regulament?
    Daca, CoMa a punctat cum decurg lucrurile din prisma pozitiei pe care o ocupa in staff, pentru unii din voi este comportament indecent si lipsit de respect?
    KS-ul face parte din joc nu este o incalcare a regulamentului iar injuraturile sunt sanctionate in urma unei raportari insotite de un print valid.
    Nu cred ca pe forum isi desfasoara activitatea GM-ii,deci aici nu e cazul sa fie cautati ,ei pot fi gasiti pe servere,pe mIRC si raspunzand la tichete.Daca se doreste a se raporta un hacker aveti trei posibilitati:1) pe joc dar sa fie GM-ul on deoarece acesta nu este angajat cu un program fix ci desfasoara o acrivitate voluntara in timpul sau liber; 2) pe mIRC unde mereu este un membru a echipei sa va preia pentru orice problema;3) prin tichet unde trebuie doar sa mentionati numele hack-erului si serverul pe care se afla.Inmultirea hack-erilor nu este nici intr-un caz din vina GM-ilor iar faptul ca au fost raportati si nu au fost sanctionati in ziua urmatoare nu este decat o chestiune de timp.
    Daca toti acesti nemultumiti se considera ca fiind mai competenti decat actualii GM-i sunt liberi sa aplice la un loc in echipa aceste aplicatii fiind deschise.
    Aveti dreptate,si eu consider ca e un drop slab la carduri dar nu imposibil de a scoate profit jucand corect .
    Hai sa ne respectam pe noi insine pentru a primi respectul cuvenit!

  • vad ca nu se mai joaca de distractie la eventuri,multi sunt obsedati in acest joc.


    la eventul precedent cu cufere clar de luna am fost in templu cu 1 ora inainte sa inceapa eventul si cand a inceput eventul mam trezit cu galbenii peste mine ca cica ei erau aici , urmate cu injuraturi foarte urate la adresa mea.
    si tot persoanele de genu,urlati pe forum ca nu va ajung cuferele okay.

  • Ai spus un adevar foarte mare eu personal fac cate 1 set de okey la o ora chiar o ora si ceva pentru 10 seturi trebuie sa stau 10 ore+ si pentru ce ? yang si experienta tocmai de ieri am renuntat sa mai particip la acest eveniment pana nu va fi analizat din nou si gandit din nou de catre cei care organizeaza eventurile.

  • Yanarys...FELICITARI!!!
    Exista un apelativ pentru ceea ce ai scris tu dar bunul meu simt ma impiedica sa-l scriu!
    Este ceva specific noua romanilor..hai sa magulim,ce conteaza daca cineva are ceva de spus ,conteaza ca noi trebuie sa facem pe "lupul moralist" in toate.
    Eu am fost clara,am spus ca atata timp cat nu suntem respectati si in timpul jocului se schimba conditiile,de ce as cere respect de la jucatori.Nu ,nu ma intereseaza un raspuns de genul...eu nu pot mai mult!Cand te duci intr-un magazin si vanzatoarea te injura,ce faci daca seful iti spune :nu am ce sa-i fac???Poate ca nu este cel mai bun exemplu,dar ,eu nu vreau un raspuns ca nu are ce sa faca!Mai bine nu raspundea.Sau si mai bine..."am adus la cunostiinta persoanelor competente "
    Am inceput sa joc pe 6 CH-uri....acum sunt 3!!!
    Au inceput eventul cu un pret la setul de carduri...acum e triplu!!!
    A inceput cu o frecventa a dropului....acum e total diferita!!!
    Nu inseamna asta ca nu ma respecta pe mine ca jucator??
    Crezi ca ma intereseaza un raspuns ca cel primit??Nu ai competenta sa rezolvi o sesizare...ok,trimite-o mai departe!!!
    Fara suparare,dar si tu si CoMa ....cititi o expresie din Boethius!!
    O zi minunata va doresc!

  • Pana la urma am avut parte de o reactie din partea conducerii. Ar trebui un oarecare feed-back pozitiv pentru asta.Ar putea foarte bine sa nu fi spus nimic, sa nu bage nimic in seama si sa ne lase sa ne plangem aici pana ce rupem tastatura. Sincer prefer asta in locul unei ignorari totale.Pana la urma urmei se vor lua masuri.Vor verifica statisticile, vor observa ca un anumit numar de jucatori lvl 35-70 pleaca.Vor regandi aest eveniment.
    In momentul actual nu este asa slab.a dropezi intr-o ora un set e ceva.dar sa faci un cufar argintiu si sa-ti pice yang si exp.Asta e rau.Dar sa-ti pice de 10 ori la rand? E trist, frustrant.Ce distractie mai e aici?

  • Atat Zaluska cat si Fantasy88 aveti partea voastra de dreptate , problema e ca nu ajuta cu nimic daca ne contrazicem intre noi am zis ca o sa revin cu un post pro event sau contra. E ridicol nu o sa mai intru in detalii de ce si cum pentru ca am vazut cu toti deja de ce , nu ma mai intereseaza daca or sa modifice in ultimele 3 zile dropul si atunci o sa pice mai bine, conducerea GF se comporta ca niste copii ''retardati'', de ce zic asta in fiecare an la fiecare event aceeasi problema, se fac ''super mega event-uri'' dar mereu aceeasi problema dropul slab atat la mobi cat si din cufere , mi s-a acrit sa citesc aceleasi posturi de fiecare data, ei oricum nu vor lua masuri am spus si repet o sa fim respectati cand o sa fim uniti si dupa ce luam o palma nu intoarcem obrazul cum facem mereu si ripostam. Domnule Half ce ar fi daca le-am trasmite ca daca nu faceti event-uri calumea si va mai bateti joc de noi , sa nu mai bagam nici noi bani sau macar o mare parte din noi ? atunci cu siguranta ati aborda altfel problema, nu? Sau o sa ziceti atunci ca din lipsa de profit mai taiati cateva ch-uri mai faceti o fuziune si dupa ii dati shutdown? Cred ca ar fi cazul sa ne reorientam ca deja aici nu mai suntem respectati nu ca am fi fost... dar e pierdere de timp, bani si cel mai important de nervi, concluzie nu mai are rost.

  • Un event de toata jena, astazi am bagat niste md si am luat 5 seturi aurii de carduri de pe site. Surpriza, 3 cufere argintii restul de bronz, iar la final m-am ales cu experienta si o suma infima de yang din ele. Penibil event, mai bine ati fi bagat o tombola ca in fiecare an.

  • Un event de toata jena, astazi am bagat niste md si am luat 5 seturi aurii de carduri de pe site. Surpriza, 3 cufere argintii restul de bronz, iar la final m-am ales cu experienta si o suma infima de yang din ele. Penibil event, mai bine ati fi bagat o tombola ca in fiecare an.

    Nu te obliga nimeni sa bagi bani in joc. Eu fara nici un MD, farmand sa zic 2 seturi pe zi m-am ales cu 2 pietre magice, un safir antic si inca unele chestii mai minore + o esarfa care din pacate a esuat. Per total e un event ok, avand in vedere ca tine mult. Desi cufere de aur se fac extrem de greu.

  • un event ok. Pe langa farmu obisnuit mai ai ocazia sa faci 2,3 seturi. In rest aceeasi problema cu voi si anume " nu e drop, metin2 e mort, etc". In loc sa oferiti feedback cu probleme reale precum hack, lipsa juctori, bucuri. Fiti siguri daca era drop mare la carduri cei ce joacă ilegal ar profita din plin. Iar asta e un motiv real sa te lasi. Degeaba ia ban persoana respectiva, pentru mine ca juctor nu conteaza, conteaza momentul timpului de joc, nu vreau sa detaliez.

    Who am i :?: None of your business :!:

  • Dropul nu este cel mai fericit, însă dacă știi unde să bați și cum să profiți de acest eveniment, chiar scoți lucruri bune.Eu în 2 ore jumate cât farmez niște cioburi, scot cel puțin 3 seturi de card. Dacă nu era nimic, atunci vă ofticați că nu e nimic.Acum că e eveniment, nu e nici așa ok.
    Hai baftă la farmat!

    Server:Orion
    :ninja::ninja::ninja:

  • Daca e sa o iei asa, orice s-ar pune e in +... ideea e urmatoarea: personal, chiar dacă dropul e slab (fac 1 set cam intr-o ora aproape), dacă ar fi fost dropul mai mare, ohoho, hackerimea făcea de-a bani... ideea e urmatoarea: eu ni am vrut mult de la eventul asta... 1-2 pietre magice...dropul din durere argintii e aiurea tare. + ca, până la urmă urmei, cine avea de castigat lua cufere la 30 md....si nu stia ce e ala farmat sau nervi

  • Ddrop slab si inegal ca de fiecare data la fiecare event exceptand cel cu cufere lumina lunii ala are drop bun doar in anumite locuri la anumite levele in schimb asta cu carduri praf la lvl 75 am batut in toate mapele si nu fac nimic cu tot cu manusa va sfatuiesc sa incercati.

  • Prea multe plângeri pentru un drop, nu critic nimica din ce spuneți voi, dar nu este chiar așa, aveti dreptate in legatura cu "unul care famează nu poate castiga la fel cât unul care donează" am luat si eu de pe site 5 cutii, adică 25 seturi si dupa am zis să le si farmez, pot să spun ca in 6 ore am scos 31 seturi, nu este un numar asa de mare si nu se compara cu acele 2 minute de stat pe site si cumpărându-le, dar nu este chiar cum ziceți voi "am stat 3 ore si am facut 3 seturi" trebuie doar sa ai niste cunostinte mai aprofundate in legatura cu anumite zone de drop . Concluzie ... poti farma liniștit la carduri daca nu vrei sa fi in top si doar sa îţi omori timpul, sau poti baga 10k md-uri si sa ajungi pe primul loc :thumbup: ! Spor la event si la cat mai multe cufere aurii !! :thumbsup:

    Un campion poate pierde, însa nu este învins niciodata. Nici o data!


  • In 6 ore 31 seturi? Tu vorbesti serios? Adica 5 seturi pe ora? Adica 1 set la 15 minute? Nici in 2015 nu era asa bun dropul? Sau venim aici sa ne spunem visele din noaptea trecuta. Dropul e ok in momentul asta. Ma supara dropul din cuferele argintii. Asta nu ar trebui sa se intample.




    P.S. Adune si noua o dovada care sa sustina ceea ce spui.Sau macar zine locul in care farmezi.Na, esti singurul care stie metin si singurul care are dropul din 2015.

    Edited once, last by fantasy88 ().

  • Da vad ca noi care jucam de multi ani nu stim unde e drop ..stim cu ce se mananca metinul dar ca multi dintre noi jucam cinstit iar alti au profit folosind nu stiu ce hack-uri ,,,Ne supara mai mult nu cate seturi de carduri facem doar ceea ce ne da din cufere ...nici nu ma bucura cand fac un set pentru ca stiu ca nu primesc mai mult decat niste yang (bun si acela daca esti la inceput)..Pot spune ca la eventul de pescuit a fost ok pt mine desi vad ca multi inca mai au inventare pline cu cufere si le vand si tot se lauda ca mai au inca 5-6 carctere pline...hai sa fim seriosi faci o noapte alba sa stai sa pescuiesti dar sa stai sa pescuiesti o sapt intreaga fara sa dormi e clar ca acolo hack-ul a fost in floare ..la fiecare event au profit cei care nu joaca cinsit nu cei care chiar muncesc la caracterul lor.E doar o parere nu sunt aici sa cer ceva . metinul ce a fost nu va mai fi doar daca va mai face cineva ceva ...

  • Da, ok vin cu o dovada, daca se poate numii asa, dar mai intai sa comentez "critica voastra" :)) Daa vorbesc foarte serios, daca tu faci 3 seturi in 4 ore chiar nu este vina mea amice, daca mie imi pica la o mapa intre 5-6-7 carduri ...ia fa o socoteala...cate mape ai nevoie ? Vad ca la minute ai prins perfect !! Ok, voi chiar spuneti la extrema ...niste cuvinte pe care nici voi nu le credeti :dash::dash:


    Nu postez pe ytb ca sa pot venii cu video, dar uite 2 poze...si poate o sa intelegi cum se fac cardurile :))


    http://imgur.com/a/nbGy0


    http://imgur.com/a/0XFUG


    Toate cele bune ... :beer:

    Un campion poate pierde, însa nu este învins niciodata. Nici o data!