implementarea căsătoriei între băieți și băieți, precum și între fete și fete

  • Dragă echipă Metin2,

    În calitate de jucător dedicat al jocului Metin2, doresc să vă aduc o sugestie cu privire la sistemul de căsătorie din joc. În contextul în care diversitatea și incluziunea sunt din ce în ce mai importante în societatea noastră actuală, aș dori să vă încurajez să luați în considerare implementarea căsătoriei între personaje de același sex în Metin2.

    Iată câteva motive pentru care cred că acest lucru ar fi benefic pentru joc și comunitate:

    1. Incluziune și diversitate: Implementarea căsătoriei între băieți și băieți, precum și între fete și fete, ar fi un semn al faptului că Metin2 este un joc care promovează valorile de incluziune și diversitate. Ar oferi oportunitatea pentru jucătorii care se identifică ca LGBTQ+ să se simtă reprezentați și acceptați în lumea virtuală a jocului.
    2. Respect pentru libertatea de exprimare: Metin2 este o platformă unde jucătorii pot să-și exprime creativitatea și să-și construiască propria poveste în lumea jocului. Permiterea căsătoriei între personaje de același sex ar arăta un respect pentru libertatea de exprimare a jucătorilor, oferindu-le posibilitatea de a-și construi relații în joc într-un mod autentic și personalizat.
    3. Extinderea opțiunilor de gameplay: Implementarea căsătoriei între personaje de același sex ar adăuga o dimensiune nouă și interesantă jocului. Ar permite jucătorilor să exploreze și să dezvolte relații într-un mod care să corespundă mai bine cu identitatea și preferințele lor în cadrul jocului.

    Înțeleg că implementarea acestui sistem poate implica anumite ajustări și dezvoltare suplimentară, dar consider că beneficiile pe termen lung pentru joc și comunitate merită efortul.

    Vă rog să luați în considerare această sugestie și să discutați posibilitatea implementării căsătoriei între băieți și băieți, precum și între fete și fete, în Metin2. Aștept cu nerăbdare să văd cum evoluează jocul și cum răspundeți nevoilor și dorințelor comunității.

    Vă mulțumesc pentru atenție și pentru munca depusă în crearea și menținerea unui joc minunat!



    Cu stimă, Anonymous

  • contra lasa diversitatea asta mai lipsea sa mai fie si pe joc lgbtq poate sa joace ca si pana acum asa cum jucam toti fara sa afisam preferintele sexuale etc

  • contra lasa diversitatea asta mai lipsea sa mai fie si pe joc lgbtq poate sa joace ca si pana acum asa cum jucam toti fara sa afisam preferintele sexuale etc

    Înțeleg că ai o altă perspectivă asupra acestei sugestii și respect opinia ta. Într-adevăr, unele jocuri preferă să rămână neutre în ceea ce privește preferințele sexuale ale personajelor sau interacțiunile lor romantice. Fiecare dezvoltator de joc decide cum dorește să abordeze aceste aspecte în jocurile lor, luând în considerare valorile și viziunea lor.

    În ultimii ani, există o creștere a preocupării pentru inclusivitate și reprezentare în jocuri, în special pentru comunitatea LGBTQ+. Pentru unii jucători, ar fi o oportunitate de a se simți reprezentați și incluși într-un mod mai personal în experiența de joc. Cu toate acestea, înțeleg că nu toți jucătorii sunt interesați sau doresc să vadă astfel de elemente în jocurile lor preferate.

  • Eu zic ca jocul este destul de inclusiv deoarece ai schimb de sex pentru transgenderi si cum a zis cineva de baieti care dau impresii de fete :haha:


    CONTRA

  • :rolleyes:Asta ar mai lipsi. Sa vedem pe joc baieti sarutandu-se.Dezgustator! Sunt total CONTRA acestei comunitati Lgb..implicit contra acestei propuneri!<X

  • Contra, pe shopuri gasesti mai multe costume de baiat decat de fata, ceea ce rezulta faptul ca playerii nu vor mai vinde costume de fata in viitorul apropiat .

  • Pro, să lăsăm oamenii să joace cum vor la acest aspect, oricum fete nu prea există pe joc, da, o să ziceți "păi fă-ți cont de fată și căsătorește-te, cont de șamancă", dar nu asta e ideea, ci să ușurezi jocul folosind inelul de cununie și dacă joci cu un prieten bun (sau prietenă pentru fete), de ce să fiu obligat să-mi fac sex opus la caracter față de cel real. Iar cine se mai lasă păcălit și nu observă din exprimarea de pe joc dacă un caracter feminin care se dă femeie, de fapt, e bărbat în realitate... e chiar naiv, fără supărare.

    P.S.: Sugestia trebuia plasată în secțiunea "Sugestii", aici se discută strict despre ce există deja în joc.

    Our home

  • Contra. Nu știu ce orientare sexuala ai tu Anonymous dar ar trebui sa te gândești puțin ca ai luat naștere din doua persoane de sex opus, și sa tragi niște concluzii, cu dintrastia ca tine, cu drepturi, ca vai doamne persecutați de societate ca vreți incluziune nu duce decât la extincția noastră ca specie.


    Și asa a luat-o aiurea rău cu drepturile LGBT și transgender și nu cred ca ar trebui introdus într-un joc, cum nu e introdusa nici politica.

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Ce troll frumos acest post.
    Pai cum ma domnule Anonymous? Si daca vede samancuta mea 2 razboinici ca se saruta in map 1 la fierar?! CE O SA CREADA?!
    Nu ma pot decide care este mai jucator de metin2 actiunea orientala mmorpg. Sa fie oare Sayabuse sau Vamptra.

    Comunitatea metin2ro, nici nu ma asteptam la altceva. 4 clase, salariu minim pe economie si metin2ro barbut.
    Dar lor le e frica ca ne duc specia la extinctie gay astia.
    Multi dintre voi ati ramas, intelectual vorbind, cum a ramas jocul asta, vizual vorbind: in 2006

    Pro sugestiei.

  • Altceva mai stiti in ziua de astazi inafara de "troll" ??

    E o chestie de principiu , nu ca vede sau nu samanca ta map1 cine si cu ce se saruta, homosexualitatea nu ar trebui promovata in niciun fel, nici pe un joc nici in viata reala.

    Si ca sa fiu totusi pe subiect, ar trebui sa vezi ce parere au turcii din moment ce ei sunt cea mai mare comunitate de pe metin2 si care nu recunosc ca stat drepturile celor LGBT si trans.


    Cat despre cate clase am eu nu prea poti sa iti dai cu parerea, te asigur ca am mai multe ca tine si un salariu mult mai mare ca al tau chiar daca am ales sa lucrez in tara si sa nu emigrez.

    Ai 2 carectere masculine si vrei sa faci nunta, ai vraja schimbari in IS , deci spor, sau esti perechea lui Anonymous? Esti cel pasiv sau activ? care pe care arde? Dupa cum te ataci cred ca tu esti cel tavalit.

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Hai ca maine, poimaine ajungi si la mersul biped. Stiu ca poti!

  • Cred că Sayabuse a punctat bine. Comunitatea turceasca e cea care ține jocul în picioare si nu cred că ar tolera o astfel de implementare. In plus , mi se pare deplasata propunerea. E un joc , nu un mod de viață, mâine poimâine va veni cineva cu propunerea că vrea o mapa specială unde sa se poată face sex. Hai sa jucam jocul că atare, așa cum a fost creat , căsătoria a fost implementată doar pentru a beneficia de anumite avantaje nu că sa va consumați voi fanteziile sexuale. Pentru asta , aveți anumite site-uri

  • Hello


    Quote

    5.3 Utilizatorul are obligația de a alege formularea adecvată și să nu difuzeze comunicări cu conținut politic sau religios sau conținut cu referințe sexuale.

    Cand si daca se va lua o decizie in acest sens, va fi anuntat pe forum. Pana atunci topicul se inchide.


    Seara faina :wink:

    If I cannot bend heaven, I will raise hell!

    3513615.webp
    I'd rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity!