• Propun sa băgați un server care dacă are abonament măcar sa aibe hărți noi mobi noi poveste noua arme noi cufere noi. Nu iar aceiași chestie cu drop yang xp și bosi care mai degrabă strica jocul decât sa îl înfrumusețeze dacă ai un cont de începător. 5 euro ca să divizați serverele e prea mult.


    Sa nu mai zic ca jocul e plin de bug-uri și ați preferat un buton de deblocare în locul rezolvării bug-ului. Ratezi skillul cu stun de la mental, atacul basic de arc și asa mai departe

  • Functia aia de deblocare e inutila complet, am ramas blocat la biolog regatul rosu, si ma dadea cu functia aia fix in acelasi loc, deci da...mare upgrade =)))

    Si ca sa raman pe subiect, serverele sunt sortite esecului, ei au dat fail cu rubinum unde pot avea acces toti playeri prin intermediul voucherelor si totusi nu au avut playeri si ei se asteapta sa aibe pe servere cu abonament, unde daca ai o luna mai proasta si nu ai 5euro pt abonament, sau nu ai acces la card din diverse motive ramai si fara acces la cont =)))))

    Astia de la GF zici ca au luat toata echipa de marketing de pe olx , numai amatori fara pic de perspectiva... FAIL AGAIN !!!

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Functia aia de deblocare e inutila complet, am ramas blocat la biolog regatul rosu, si ma dadea cu functia aia fix in acelasi loc, deci da...mare upgrade =)))

    Si ca sa raman pe subiect, serverele sunt sortite esecului, ei au dat fail cu rubinum unde pot avea acces toti playeri prin intermediul voucherelor si totusi nu au avut playeri si ei se asteapta sa aibe pe servere cu abonament, unde daca ai o luna mai proasta si nu ai 5euro pt abonament, sau nu ai acces la card din diverse motive ramai si fara acces la cont =)))))

    Astia de la GF zici ca au luat toata echipa de marketing de pe olx , numai amatori fara pic de perspectiva... FAIL AGAIN !!!

    A fost fail pe regiunea de est in schimb pe regiunea de vest respectiv turcia a fost un succes total in special pe turcia unde e cel mai jucat server Ruby ul.


    Adevarul e ca multi prefera un pachet de malboro decat sa dea un 5e in special jucatori care zic ca e mult in timp ce rup cardul pe joc posibil chiar lunar.


    O sa fie acelas rezultat pe regiunea de est, chiar daca nu stiu exact datele legat de ruby ul din est personal nu as fi deschis aici pe regiune dupa ce nu a prins nici ruby ul.


    Offtopic dar daca ajungi chiar in halul in care nu ai 5e in 2023 cred ca ai probleme mai mari in viata decat sa iti faci griji de chestii de genul.

  • Nu stii ce vb aici :)) nu e vb de 5 euro ca nu joci cu un singur cont...iti trebuie buff mai 5 E vrei nemere ai nevoie de 3 conturi, jhotun 5 conturi, meley 4 cel putin, breasla de elemente??? deci cat te costa ??? ca 5 E e pe cont a confirmat HalfOP , si sa nu ma iei cu jocul in grup si alte prostii, lumea nu mai are timp majoritatea sunt maturi cu slujbe ,familie ,etc nu poti sa cumperi amulete, costume, etc din IS ( pe langa bani de 5 E :))) ) si sa nu poti face nimic ca tre sa stai dupa oameni care din diverse motive nu pot intra pe joc odata cu tine, sau tu nu ai timp in o zi sau alta. Si daca nu ai in o luna sa platesti ce faci? iti expira tot...costume, manusa, amuleta, pet :P (Am incercat sa joc in breasla da nu mai merge, da GF se pare ca nu intelege asta din pacate).

    Daca era 5 E pe client (adresa de mail) mai ziceai, da asa nu va merge prea multa investitie tinanand cont ca mai tre sa cumperi si din IS .

  • Nu stii ce vb aici :)) nu e vb de 5 euro ca nu joci cu un singur cont...iti trebuie buff mai 5 E vrei nemere ai nevoie de 3 conturi, jhotun 5 conturi, meley 4 cel putin, breasla de elemente??? deci cat te costa ??? ca 5 E e pe cont a confirmat HalfOP , si sa nu ma iei cu jocul in grup si alte prostii, lumea nu mai are timp majoritatea sunt maturi cu slujbe ,familie ,etc nu poti sa cumperi amulete, costume, etc din IS ( pe langa bani de 5 E :))) ) si sa nu poti face nimic ca tre sa stai dupa oameni care din diverse motive nu pot intra pe joc odata cu tine, sau tu nu ai timp in o zi sau alta. Si daca nu ai in o luna sa platesti ce faci? iti expira tot...costume, manusa, amuleta, pet :P (Am incercat sa joc in breasla da nu mai merge, da GF se pare ca nu intelege asta din pacate).

    Daca era 5 E pe client (adresa de mail) mai ziceai, da asa nu va merge prea multa investitie tinanand cont ca mai tre sa cumperi si din IS .

    Da jocul a evoluat de la jucat pe 1/2 cliente pe zeci de cliente (si eu am platforma care tinde spre 300 conturi pe carpa cu 3 bresle de elem , conturi de tombola , conturi de plus la zodiac) dar asta nu inseamna ca jocul nu poate sa faca o schimbare inapoi pe single client.


    Majoritatea avem un job si alte treburi importante zilnice dar logica ta pur si simplu nulifica orice MMO care nu e orientat spre multiboxing , ai jucat vreodata WoW/LA/FFXIV ca sa faci raid uri? Daca ai fi facut ai fi stiut ca scopul e sa dai de o comunitate unde aveti un program si in cazul in care cineva nu poate sa vina mereu o sa fie inlocuit , la fel daca nu ai prieteni ori nu poti sa te intergrezi unui grup de persoane ca sa faceti lucruri impreuna atunci sv asta nu e pentru tine. Da o sa fie persoane care isi fac breasla de meley solo indiferent de cost si o sa profite enorm deorece o sa fie enumerabile pe o mana cu asa ceva comparativ un un sv mai stabilit/clasic unde ai zeci de persoane cu breasla de meley ori conturi de + pentru diferite instante. Nimeni nu te opreste sa iti faci tu o breasla solo si sa profiti ca majoritatea nu au ca dupa sa schimbi woni cu alte servere deoarece valorea yangului o sa fie enorma comparativ cu alte servere si nu doar din cauza ca e server nou.


    Merge sa joci in breasla si acum dar e un lucru clar negativ pe un server unde tu singur poti sa suplimentezi toate conturile de + cu singurul criteriu fiind calculator sa nu-ti fie celeron din 2006 dar pe un sv ca asta unde majoritatea nu o sa dam 40e lunar doar ca sa facem tot singuri o sa fiti nevoiti sa iesiti din carapacea voastra si sa schimbati o vorba cu lumea daca vreti sa ajungeti undeva ori va multumiti cu farmat in beta/fermecata.


    Argumentul asta ca nu ai sa dai 5e pe luna in timp ce tu stai cu amuleta , costume si peti pe timp e trecut de capacitatea mea , repet suntem in 2023 si sa nu ai de un malboro rosu pe card spune mai multe despre educatia ta financiara decat orice altceva. Asa sariti la idea de subscriptie ca si cum e sfarsitul lumii pe cand e una din cele mai practicate si dovedite metode de monetizare la MMO uri.


    Te apuci frumos cu un amic unde unul din voi face saman zmeu celalalt sura am/lycan/war aura ca sa faceti content impreuna sa nu zic de faptul ca samanul nu e de ras in pvm in momentul actuala ba chiar as zice ca e una din cele mai bune clase in pvm pe yohara.


    Sunteti asa contra jocului in grup incat nu mai are esenta jocul pentru voi, cele mai frumoase momente din toate MMO urile jucate le-am avut cand jucam cu o breasla indiferent daca am fondat breasla cu grupul meu de prieteni ca pe parcurs sa adunam jucatori ,unii din care si in ziua de azi apartin grupului nostru, ori sa intram noi cu o breasla stabilita.

  • Nu e nimeni contra jocului in grup da voi nu intelegeti ca oameni nu mai au timp sa stea atat pe joc si prefera sa faca totul singuri, am incercat sa joc in breasla si echipa, si nu merge ptr ca fiecare cum am zis avem familii joburi alte prioritati, cand intra unul nu poate celalalt si tot asa, uitate cati yt joaca impreuna? sau influenceri care promoceaza jocul cati joaca in echipa? de ce? pai toti ei o spun ..nu au timp. Peronal am 24 de conturi cu P -uri si fac meley -hydra am cont de yohara si nu spun asta sa ma laud si spun asta ptr cas am jucat si stiu cum e sa evoluezi pe joc, daca tu crezi ca o sa joci cu 5 e pe acel sv bafta tie, da eu sunt de alta parere(si nu numai eu) . pe langa bani pe care ii dai lunar si cum spuneam nu sunt 5 euro ca nu stai cu un cont map 1 sau 2 mai trebuie costume, minidall, amulete , manusi sau mai stiu eu ce...Si inca o data chestaia asta cu breslele nu merge si jocul in echipa a fost odata demult...mul;ti au incercat si au disparut demult oameni nu au timp da unii nu inteleg asta.

  • Mi-e indiferent că deschid servere cu abonament, atât timp cât nu vor deveni extrem de lacomi și vor implementa abonament pentru toate serverele, adică joc total pay2play, ar fi culmea, ar pierde 95% din jucători. Și mi-e indiferent pentru că jocul ăsta îți oferă posibilitatea să faci efectiv orice vrei tu, de la cele mai neînsemnate run-uri, până la Turn Sung Mahi și Alastor... solo, dar și într-un grup, cu alte persoane. Normal, e mult de muncă să faci toate astea solo, dar aici depinde de scopul jucătorului, dacă tu ai obsesia să ajungi în top 10 pe server, dă-i bătaie, sunt jucători pe care îi știu de câțiva ani care doar stau lv maxim 75 și fac duele în map1, oricum ai vrea să joci și orice ai vrea să faci, e ok și ai toate posibilitățile, cu sau fără să cumperi MD (cu bani reali zic). Ok, faceți servere cu abonament și de 1k euro, mereu vor exista acei jucători care trăiesc mai mult sau mai puțin pe jocul ăsta, normal că vor face tot posibilul să plătească tot ce le prezentați voi, asta e... APD moderat sau sever pe aproximativ 98% din cei care joacă, serverele clasice free rămân tot acolo, nu prea văd rostul disputei de aici, eu nu am jucat niciodată pe alt server, indiferent că a fost unul obișnuit sau tip premium/temporar, nu mă atrag, dar unii pe aici deja se apucă să-i condamne pe cei care vor sau nu vor astfel de servere sau joacă/nu joacă pe ele, e absurd și nu are niciun scop pozitiv cearta. Până la urmă, scopul unui joc ar fi socializarea și să te relaxeze, dar prea mulți îl iau foarte în serios, ca mod de viață, și nu unul sănătos, ajung să se crizeze grav (cunosc sute de cazuri și apar zi de zi).

    Our home

  • Nu e nimeni contra jocului in grup da voi nu intelegeti ca oameni nu mai au timp sa stea atat pe joc si prefera sa faca totul singuri, am incercat sa joc in breasla si echipa, si nu merge ptr ca fiecare cum am zis avem familii joburi alte prioritati, cand intra unul nu poate celalalt si tot asa, uitate cati yt joaca impreuna? sau influenceri care promoceaza jocul cati joaca in echipa? de ce? pai toti ei o spun ..nu au timp. Peronal am 24 de conturi cu P -uri si fac meley -hydra am cont de yohara si nu spun asta sa ma laud si spun asta ptr cas am jucat si stiu cum e sa evoluezi pe joc, daca tu crezi ca o sa joci cu 5 e pe acel sv bafta tie, da eu sunt de alta parere(si nu numai eu) . pe langa bani pe care ii dai lunar si cum spuneam nu sunt 5 euro ca nu stai cu un cont map 1 sau 2 mai trebuie costume, minidall, amulete , manusi sau mai stiu eu ce...Si inca o data chestaia asta cu breslele nu merge si jocul in echipa a fost odata demult...mul;ti au incercat si au disparut demult oameni nu au timp da unii nu inteleg asta.

    Sari inapoi la argumentul cu jobul si familia care news flash cam toti avem care jucam metin sa nu zic de alte MMO uri unde raiding ul este principalul content. Tot ce pot sa-ti spun e ca nu iti amenajezi timpul corect , cercul tau de prieteni/grupul cu care joci nu sunteti organizati deloc ori pur si simplu nu doresti sa te straduiesti cu putina organizare si preferi sa faci tot cand vrei cum vrei care e ok de aia ai sv vechi precum Tara Romaneasa ori Ruby unde cumperi accesul o singura data si iti faci de cap singur.


    Cu tot cu job si alte activitati personale eu cu inca 2 prieteni faceam programa la alte 30 de persoane in fiecare saptamana cand venea vorba de raid uri si nimeni nu avea obiecti deloc pentru ca ne-am organizat in functie de programa fiecaruia si in cazul in care lipsea cineva din diferite motive mereu aveam pe cineva de rezerva.


    Evident ca nu a mers pe Metin cand pe toate serverele nimeni nu te opreste din a face conturile de plus fara ca sa te bata cineva la cap sa ai prezenta la o anumita ora dar din nou asta nu inseamna ca nu e posibila trecerea pe un sistem de genul adica nici eu pe Carpa nu as juca cu o breasla cand pot sa fac toate pe propriul PC fara a sta dupa cineva dar asta doar din cauza ca nu te costa nimic sa faci alte conturi. Pe Ruby nu a fost asa oribil ca mai aveai permisul la discount si faptul ca era one time purchase dar aici ai de platit lunar care nu prea iti permite aceasi usurinta sa faci chestii solo ca pe Ruby.


    Ce ai zis tu acolo ca ai nevoie de costume , minidall/khan , manusi etc astea poti sa faci si fara a baga extra (eu personal in ultimul an am bagat MD uri doar pentru orisoane nimic altceva in rest mereu luam vouchere pentru orice consumabil din IS).


    Nici nu stiu de ce ma chinui cand oricum pe est nu prinde radacini serverul dar vezi daca ai fi fost expus si la alte jocuri nu doar metin ca si MMO ai intelege si tu despre ce vorbesc, din fericire avem regiunea de vest si turcia unde jucatorii stiu si alte jocuri ca sa aibe o alta perspectiva.

  • Explica si mie cum farmezi tu la HYDRA sau Yohara fara minidall sau costume amulete???? sunt curioasa ce la ce lvl joci tu...si da ii dau cu familia si restul ca am incercat si nu merge vr exemple LUIGI, BARTH, CROCO, KRAZE, etc. asa ca is mai cunoscuti, si mai e si cazul in care parterul pateste ceva si ce faci stai dupa el si nu faci nimic platesti abonament? ex: Bastian (scz baieti sunteti cele mai bune exemple :) ) ce faci stai 2 luni platesti abonament ca nu poti juca cu partenerul ... nu merge si iti pot da o gramada de yt care au incercat si nu a mers, da nu are rost. De aia joaca lumea singura farmeaza cand poate si are timp si nu trebuie sa stea dupa nimeni si nimeni la randul lui nu tre sa stea dupa tine, da bafta cu 5 E pe noul sv fara IS (si aproppo MD alea care le cumperi de pe joc cineva doneaza ptr ele , daca nu ar fi el nu ai farma cineva tot baga bani ori tu ori altul ) cautama dupa 3 luni si spune unde ai ajuns pe noul sv, eu ti-am zis din experienta mea si e destul de mare si a altora am dat si cateva exemple mai cunoscute da sunt o gramada, da aia e cine nu intelege o sa se convinga pe pielea lui. Si cu asta am terminat pana la urma fiecare face ce vrea da asta e jocul si cei care joaca de 12-13 ani stiu despre ce vb eu aici.

  • e funny ca nimeni nu-si da seama ca acest abonament de 5 euro e facut pentru a scapa de hackeri :))) pentru ca nu sunt in stare sa scape altfel de ei, nimeni sanatos la cap nu da 40 euro pt o zi de farmat cu hack, e un pas inainte fara hackeri, macar si asa..

  • Eu tot nu inteleg o chestie, cu toate serverele astea noi PREMIUM in ultima vreme.

    De ce nu adreseaza adevaratele probleme/impedimente ale jocului.

    Ne tot scot ochii cu DROP YANG/ DROP OBIECTE/ RATA EXP, care sa fim seriosi nu sunt o problema pentru metinul din ziua de azi.. si anume:

    DROP Obiecte: cu drop 100% si cu drop 500%: la meley/alastor tot 1 cufar/ caracter iei, sau alti bosi tot nu poti depasi numarul max de cufere care pica.

    La fel si la pietrele metin tot 1 carte/ 1 piatra/ 1 obiect special poti dropa. deci esti semi inutila treaba asta.

    DROP Yang: inafara de cateva surse limitate unde poti farma yang, nu prea conteaza dropul de yang. Cuferele care dropeaza yang nu sunt afectate de aceasta rata. Si in rest mobii obisnuiti dropeaza cantitati neglijabil de mici pentru a conta.

    RATA EXP: probabil asta e cea mai inutila avand in vedere ca maj. bat pe auto( exceptie serverlele unde auto atac nu este aduagat). Dar asta este o solutie pentru cine vrea sa-si faca platforme pentru Meley/alastor alti bosi, dar sincer cati sunt aia, si cat de mult conteaza asta cand lasi conturile sa bata singure pe auto oricum.


    Si acum chestiile care sunt cu adevarat necesare:

    Rata de reusita Carti/pietre spirit si Obiecte Biolog, scopul jocului este sa ajungi in end-game, dar tu ai nevoie de aprox 4-6 luni sa faci magiile P, asta daca ai carti la inceput. si Biologul care este legat de atingerea unui anumit prag de LVL la fel poate dura foarte mult.

    Rata de reusita la plus ITEME: unu din cele mai mare impedimente ale playerilor care se lasa inainte sa atinga un lvl mare (lvl 90+) este fabricarea itemelor necesare, inca este la fel de greu ca in ziua 1(2004) cand s-a lansat jocul pentru iteme precum armele de nivel 75(70 pentru lycan) care sunt necesare pentru atingerea nivelul 105. Tot aici se incadreaza si itemele necesare pentru a evoluat caracterul ( itm rez foc/ itm rez fulger si iteme rez vant)( ca exmplu pentru un colier de nivel 1, am avut acelasi nr de plusuri ca pentru un colier de nivel 85 pentru al face +9).


    Echilibrarea temnitelor: toate MMORPG-urile jucate, aveau sistem de temnite pe dificultati. Cu soluatia de solo play sau party. ( cu reward diferit in functie de nivelul de dificultate)

    Inca trebuie sa intram in Party la Bosi precum Razador/Nemere(cu cerinte specifice) pentru un reward pot zice, care nu satisface investiatia.



    Pe scurt, avem nevoie de imbunatatiri de tipul QoL( Quality of Life) nu de rate crescute. Ca degeaba am lvl 120/30 campion, daca paraie opaca pe mine.

  • Explica si mie cum farmezi tu la HYDRA sau Yohara fara minidall sau costume amulete???? sunt curioasa ce la ce lvl joci tu...si da ii dau cu familia si restul ca am incercat si nu merge vr exemple LUIGI, BARTH, CROCO, KRAZE, etc. asa ca is mai cunoscuti, si mai e si cazul in care parterul pateste ceva si ce faci stai dupa el si nu faci nimic platesti abonament? ex: Bastian (scz baieti sunteti cele mai bune exemple :) ) ce faci stai 2 luni platesti abonament ca nu poti juca cu partenerul ... nu merge si iti pot da o gramada de yt care au incercat si nu a mers, da nu are rost. De aia joaca lumea singura farmeaza cand poate si are timp si nu trebuie sa stea dupa nimeni si nimeni la randul lui nu tre sa stea dupa tine, da bafta cu 5 E pe noul sv fara IS (si aproppo MD alea care le cumperi de pe joc cineva doneaza ptr ele , daca nu ar fi el nu ai farma cineva tot baga bani ori tu ori altul ) cautama dupa 3 luni si spune unde ai ajuns pe noul sv, eu ti-am zis din experienta mea si e destul de mare si a altora am dat si cateva exemple mai cunoscute da sunt o gramada, da aia e cine nu intelege o sa se convinga pe pielea lui. Si cu asta am terminat pana la urma fiecare face ce vrea da asta e jocul si cei care joaca de 12-13 ani stiu despre ce vb eu aici.

    Atunci nu e serverul ideal pentru tine si atat daca nu te lasa nevasta sa iti vezi de treaba ta altceva nu am ce sa iti zic ca asta e aplicabila la absolut orice joc , orice joc. Imi pare rau ca nu ai avut parte de un adevarat sens al MMO urilor care e aratata prin atitudinea ta.


    Evident ca daca vrei vouchere cineva trebuie sa bage bani ca nu apar din nimic dar faza e ca mereu o sa fie balene pe acest joc in special pe regiunea de vest si tu daca nu poti profita de treaba asta atunci nu e problema mea. Joc la lv105 si fac zodiac solo dar principalul venit il am din breslele de element si tombola dar asta are absolut 0 legatura pentru ca tu daca iti permiti sa bagi bani pentru consumabile un 5e in plus nu o sa-ti rupa portofelul si din nou poti face si fara anumite consumabile ori farmezi in alt mod pentru consumabilele respective decat sa tragi cu cardul.


    La ce boost uri o sa existe pe server posibil ca nici nu ai nevoie de anumite consumabile din cauza bonusurilor de milestone spre exemplu unde ai 10% dmg in plus , -10% hp la mob (practic 10% dmg), -10% dmg primit de la mobi, flower power activ 24/7 de unde poti sa scoti aparare/atac, CL in fiecare saptamana, side event 24/7 si woni cu o valoare adevarata deorece in cel mai rau caz daca e dau tot pentru Carpa si ma bucur de woni din cauza ratei mari.


    La fel cum serverele Ruby au fost un succes total pe vest si turcia la fel o sa fie si Emerald in schimb despre est nu are sens sa vorbim cand multi pretind ca si cum acel 5e ar fi ultimi bani de pe card. Toti cu care am vorbit de sunt interesati de noul server o sa inceapa pe vest din spusele lor deorece pe est daca vrei sa joci cu 50 de jucatori be my guest. La fel cum poti sa spui ca serverul o sa fie un esec cand e clar dovedit pe vest si turcia care sunt populatia semnificativa a jocului ,noi care jucam pe est suntem noroi sub unghii in termeni de populatie a jocului.


    Nu sunt nici eu 100% multumit deorece ar putea introduce un mod de a reincarca game time ca pe WoW folosing wow tokenul care pe scurt e similar cu sistemul de vouchere doar ca ar fi aplicabil pentru timpul de joc.


    La fel daca joci cu un singur cont nu prea e destul spatiu 5 caractere si ar putea mari numarul de caractere create per cont doar pentru serverul Emerald.

  • Tu trăiești în alta lume, ești la fel de fan GameForge cum era și Bebezeu și tot încercăm să îl readuc cu piciorele pe pământ și pana la urma când și-a dat seama ca e ca mine s-a lăsat de joc. Ești prea credul și prea copil, cel puțin în gândire, te întreb eu pe tine, unde sunt ratele de la uriel pe Carpathians ca zici ca joci acolo??? A fost o caracteristica speciala a a acestui sv și a fost băgată ca recompensa pt lipsa atac auto ( nu ai acum nici una nici alta). Dacă tu crezi ca sv asta nou o sa rămână asa ești pe alta lume și ar trebui sa te trezești la realitate. În caz ca nu ți-ai dat seama politica celor de la GF e de a te forță prin diverse mijloace sa te apuci de alt sv nou pentru a investii banii ori cedezi și te lași. Eu am renunțat la lv 110 war aura pe Tara Romaneasca din cauza lipsei eventurilor, și m-,am apucat pe Carpathians ca acum 3 luni sa renunț la lycan 120 din lipsa atacului auto / exp uriel ( creste tu o platforma de meley pe Carpathians fără nimic și apoi comentează) ca tu nu ai habar pe ce lume trăiești dar găsești argumente pro =))) Tu aia 5E ii bagi tu de pe card nu ii bagi cu vouchere luate de la fraieri, și la stilul tău de joc zodiac solo, calculează cât vine pentru toate conturile de plus, poți sa te agiți sa dai reply eu oricum nu ma mai agit cu tine ca nu am cu cine, spor la cât mai multe abonamente.

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Ce de controverse in acest topic?( Jocul este de multi ani free to play, pay to win. Ca se deschide un nou server pe baza de abonament, nu ma mira. Ceea ce ma uimeste, este inversunarea celor care au ramas blocati in lumea virtuala, dupa atata amar de vreme.Adica ce daca iti "rupi carca" sa castigi un ban cinstit, daca tu alegi sa imbogatesti GF-ul. Fiecare e liber sa faca ce vrea cu banul lui, la fel cum fiecare decide cum percepe acest JOC!

  • Numai la noi pot aparea astfel de plangeri...suntem campioni la ” sa ne plangem ” .Este jocul lor, au voie sa deschida sute de servere noi daca asta vor.Daca sunt clienti care isi doresc un server nou, mai usor, cu plata, care e problema voastra? Dupa descriere pare un server super frumos cu multe facilitati care te ajuta sa te ridici repede...si acum asta cu 5 euro pe luna...serios?...5 euro?Asta este pomana, sau aproape gratis...aaa...sunt cativa care si-au facut si ei breasla de meley/cont de hydra si cand sa produca de un strat mai gros de pateu pe paine vin astia de la GF si deschid servere noi exact cum am cerut noi tot timpul.Din 2012 toti cer un server cat mai apropiat de private, a venit acel moment si...soc si groaza. 5 euro...averea noastra...nici nu bagam pe un rahat de server fara nimic cate 100 euro...pe asta de 100 euro joc 20 de luni si fac si mult mai multe.Va astept pe server.

  • Numai la noi pot aparea astfel de plangeri...suntem campioni la ” sa ne plangem ” .Este jocul lor, au voie sa deschida sute de servere noi daca asta vor.Daca sunt clienti care isi doresc un server nou, mai usor, cu plata, care e problema voastra? Dupa descriere pare un server super frumos cu multe facilitati care te ajuta sa te ridici repede...si acum asta cu 5 euro pe luna...serios?...5 euro?Asta este pomana, sau aproape gratis...aaa...sunt cativa care si-au facut si ei breasla de meley/cont de hydra si cand sa produca de un strat mai gros de pateu pe paine vin astia de la GF si deschid servere noi exact cum am cerut noi tot timpul.Din 2012 toti cer un server cat mai apropiat de private, a venit acel moment si...soc si groaza. 5 euro...averea noastra...nici nu bagam pe un rahat de server fara nimic cate 100 euro...pe asta de 100 euro joc 20 de luni si fac si mult mai multe.Va astept pe server.

  • Numai la noi pot aparea astfel de plangeri...suntem campioni la ” sa ne plangem ” .Este jocul lor, au voie sa deschida sute de servere noi daca asta vor.Daca sunt clienti care isi doresc un server nou, mai usor, cu plata, care e problema voastra? Dupa descriere pare un server super frumos cu multe facilitati care te ajuta sa te ridici repede...si acum asta cu 5 euro pe luna...serios?...5 euro?Asta este pomana, sau aproape gratis...aaa...sunt cativa care si-au facut si ei breasla de meley/cont de hydra si cand sa produca de un strat mai gros de pateu pe paine vin astia de la GF si deschid servere noi exact cum am cerut noi tot timpul.Din 2012 toti cer un server cat mai apropiat de private, a venit acel moment si...soc si groaza. 5 euro...averea noastra...nici nu bagam pe un rahat de server fara nimic cate 100 euro...pe asta de 100 euro joc 20 de luni si fac si mult mai multe.Va astept pe server.

    Eu nu am nimic cu nimeni care isi doreste sa joace acel server e parerea fiecaruia daca il joaca sau nu. Doar ca nu suport sa fie ridicat in slavi un server care o sa fie un esec din fasa pentru ca nu v-a avea playeri. Cum spunea si Savvy mai sus , nu dai doar pentru un cont ci pentru toate. Pe mine nu ma deranjeaza aia 5E pe luna, pentru ca pana la urma i-as da daca ar fi un server reusit, dar gandestete tu cati ar da ? Si de aici trage concluzia cati play-eri v-a avea serverul...Faci bosii mai usor, cresti mai repede? La ce bun daca esti singur pe server? E mai lejer sa descarci de pe net un server de metin sa il modifici de unul singur si sa ti-l tii hostat in PC si sa joci singur pe el, pentru ca v-a fi acelasi lucru si cu serverul asta. Eu asta incerc sa explic, nu neaparat voua playerilor ci celor care pot ssa faca ceva, dar din pacate pe ei nu ii intereseaza de parerile noastre. Si tind sa cred ca nici pe Turcia nu v-a avea mare succes pe termen lung, din cauza costurilor mari pentru a intretine o platforma de meley, etc. Daca se vrea iar sa se joace cu breslele ar trebui sa mareasca rezistentele la bosii, alchimia a stricat jocul in echipa inca de la introducerea ei ...

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter