[DIscuții]Eventul de Paște - 2017

  • Daca tot nu ati scos metinele la mentenanta trecuta, macar trebuia sa lasati sansa mai mare nu 1 magic la 12 13 metine cu iteme cu 26% sansa drop obiecte + manusa site... :thumbsup:

  • Fata de cum era metinul.....s-a ajuns rau....s-a bag 35 de bles-uri--12 pergamentul dragonului in arma+6.....s-a ajung intr-un final la+1 cu ele, si daca te plangi de asta la staff si le zici sa faca ceva in legatura cu sansa de reusita la + te ia la misto cu "nu ai avut noroc", nu stiu de unde este ideea asta cu norocul atat timp cat tine de setarile facute de voi in questuri....va uitati sa se doneze continuu sa cumparam dupa site magice....ne-ati scos ochii cu dropul marit la bles....pentru ce? sa esueze in prostie?....cu ce ma ajuta pe mine daca am 100 de bles-uri si nu reusesc sa fac un itm+7?...v-as bate obrazul dar o fac degeaba...de cat timp vi-se bate acel obraz sa ingrosat. Tinetie ouale alea de paste prin mapa sa aduca un+ de lag, doar de frumusete banuiesc ca sunt.......

  • Ce va plângeti ma "fraierilor" ... aveti oua de paste map1?
    Pai nu ne gândim noi la voi... Ati cerut mai multe oua luati...care nu ai prins la event ia si bate acum ca "prostu".


    Cam asta ar fi explicatia acelor metine.

  • In v4 in 2-3 ore de batut cateva grupe vrei sa faci un iventar de obiecte..? Prietene daca ai o manusa si bati toata camera din v4 te asigur ca in 2 ore faci acel iventar de obiecte..!

  • Fata de cum era metinul.....s-a ajuns rau....s-a bag 35 de bles-uri--12 pergamentul dragonului in arma+6.....s-a ajung intr-un final la+1 cu ele, si daca te plangi de asta la staff si le zici sa faca ceva in legatura cu sansa de reusita la + te ia la misto cu "nu ai avut noroc", nu stiu de unde este ideea asta cu norocul atat timp cat tine de setarile facute de voi in questuri....va uitati sa se doneze continuu sa cumparam dupa site magice....ne-ati scos ochii cu dropul marit la bles....pentru ce? sa esueze in prostie?....cu ce ma ajuta pe mine daca am 100 de bles-uri si nu reusesc sa fac un itm+7?...v-as bate obrazul dar o fac degeaba...de cat timp vi-se bate acel obraz sa ingrosat. Tinetie ouale alea de paste prin mapa sa aduca un+ de lag, doar de frumusete banuiesc ca sunt.......

    Am bagat si eu 40 bless intr-un otel +6 ,am zis sa-l fac macar +7 ,de unde :))) si intr-un final l-am spart la fierar de nervi :)
    Succes la + guys.


    ON: la urmatoare mentenanta poate se vor scoate ouale de paste.

  • Fata de cum era metinul.....s-a ajuns rau....s-a bag 35 de bles-uri--12 pergamentul dragonului in arma+6.....s-a ajung intr-un final la+1 cu ele, si daca te plangi de asta la staff si le zici sa faca ceva in legatura cu sansa de reusita la + te ia la misto cu "nu ai avut noroc", nu stiu de unde este ideea asta cu norocul atat timp cat tine de setarile facute de voi in questuri....va uitati sa se doneze continuu sa cumparam dupa site magice....ne-ati scos ochii cu dropul marit la bles....pentru ce? sa esueze in prostie?....cu ce ma ajuta pe mine daca am 100 de bles-uri si nu reusesc sa fac un itm+7?...v-as bate obrazul dar o fac degeaba...de cat timp vi-se bate acel obraz sa ingrosat. Tinetie ouale alea de paste prin mapa sa aduca un+ de lag, doar de frumusete banuiesc ca sunt.......

    Sti bine ca eu am facut si otravita si bratara rubin +9 doar cu bless ce te plangi nu ai noroc da aici ca la mine merge:) asa e jocu baga acolo cand iti pierzi toate sperantele atunci iese

  • Sti bine ca eu am facut si otravita si bratara rubin +9 doar cu bless ce te plangi nu ai noroc da aici ca la mine merge:) asa e jocu baga acolo cand iti pierzi toate sperantele atunci iese

    Si eu am bagat vreo 40 bless-uri in otravita pm 42 si de la+2 surpriza a ajuns tot +2 , nici macar o data nu a ajuns la +8 , la +9 nu am nici o speranta sa o mai duc. Probabil pana la urma va ajunge la fierar dar mna :) Asta e jocul, unde mi-as mai face eu nervi daca nu pe metin :))

  • Am bagat si eu 40 bless intr-un otel +6 ,am zis sa-l fac macar +7 ,de unde :))) si intr-un final l-am spart la fierar de nervi :) Succes la + guys.


    ON: la urmatoare mentenanta poate se vor scoate ouale de paste.

    Am bagat 70 de blessuri, 20 de albe si restul itemelor nu mai conteaza sa fac un clopot de 75 cu pm 40 full bonus +9 si e +5... Eu ce sa mai zic ? Acum colac peste pupaza cu event-ul am 16 albe, 7 albastre, 13 rosii, 4 metale magice si ma trezesc ca blessurile au ajuns pe orion la 2.5kk bucata... ce cacealma :)) acum sa astept sa se mai ieftineasca blessurile pentru ca stiu ca cel putin 20 de blessuri duc pana la +8 la el si mai departe cu 4 metale magice poate iese +9... ''poate'' ca daca nu iese e bun de aruncat pe jos... faza e ca nu pot nici sa-l cumpar +9 direct pentru ca costa 2.5kkk cu pm 40 5 bonusuri p+4 cum e al meu la +9 ... si pe langa faptul ca e scump e si foarte rar si de obicei cine le are nu le vinde... si joc pe Orion care e server populat.
    Stiti cum e sa bagi 20 de blessuri de la +6 la +1 de la +1 la +5... iti vine sa te lasi de joc.

  • s-a întâmplat ceva cu bless-urile..din 26 bagate intr-un imun de 41, care a fost la început +6, a rămas în final +3..mai bine cumparam 2 la +9 și poate nu ma costa atat.

  • s-a întâmplat ceva cu bless-urile..din 26 bagate intr-un imun de 41, care a fost la început +6, a rămas în final +3..mai bine cumparam 2 la +9 și poate nu ma costa atat.

    Si eu ma gândeam la același lucru...chiar ieri am luat o otrăvită +4 pm41,am băgat 85 de blessuri si o singura data a ajuns la +6.Acum e +3

  • Eu nu vad ce legatura are sansa la+ vu eventul. Oameni buni aici se vorbeste despre event nu de reusite si alte balarii. A fost un event ok pt cei care au si vrut sa faca ceva nu sa stea map1 sau sa caute doar 1-2 ore metine ou

  • Toata lumea da + la iteme daca nu te simti in stare sa faci iteme + 9 le cumperi gata facute
    Nu e nici o problema cu blesurile
    Am facut otravita pm 39 cu 50 bles
    Colier lacrima +9 de la + 4 cu 5 bles
    Qilini+9 de la +5 cu 4 bles
    O fi fost noroc dar qilini si colieru au mers fara esuare la otavita am avut ceva probleme dar cand sa renunt a mers +8 +9
    Mai am o bratara lacrima +6 care era +4 inainte de event dupa 100 bles si 10 albe e inca +6 practic sunt iteme care merg si iteme care nu merg la +
    Am avut otravita pm 55 nici dupa 500 blesuri nu a urcat +8 o singura data +7 a urcat



    Stiu pe cineva care are un otel de sura are 280 blesuri bagate si 1 singura data a ajuns +8
    Practic se poate dar sa ai si noroc


    Eu unu am mers pe varianta 200 iteme up din fiecare cand ma apuc sa dau +

  • E normal ca vi se pare ca esueaza acum mai mult, daca odata pe an aveti bani de perle sa puteti baga.
    Ca nu va merge din 10 bless-uri dati vina pe GM de parca a stat el langa voi.E doar o treaba de noroc, ai o sansa sa mearga, nimeni nu va baga comenzi sa va esueze itemele, sincer ce GM il doare undeva de banii pe care ii bagat in gameforge avand in vedere ca ei nu nu primesc nimic din ce doneaza comunitatea.
    In plus GM-ii nici nu au acces la sansa de reusita la plus , ei au doar cateva comenzi restranse. De sansa de reusita se ocupa baietii de la Ymir, ei fac partea de programare

    Valoarea nu e ceva ce se cumpără sau cu care te naști și nici ceva ce dobândești.

    Cu toate astea eu o am!