[Discuții] Event Halloween 2017

  • acum cine ne ofera banii inapoi pe cutiile cumparate inutil?

    banii inapoi? V-a pus cineva cutitul la gat sa le cumparati? Nu era mentionat nicaieri timpul sigiliului voi ati dedus ca ar avea x zile. Acest lucru putea fi evitat daca puneati o simpla intrebare pe forum/ irc

    If you can't win, you 're just a loser

  • Atunci cand se ofera spre vanzare un produs se specifica clar ce cumperi, ce contine detaliat ,conform normelor si directivelor europene.Acum nu stiu daca se aplica si produselor virtuale. Cred ca da din moment ce MD-urile le obtin cu bani reali. Personal am preferat sa astept pana ce se va anunta prin imagini/video exact continutul acelor cufere si durata/bonusurile oferite de acele pet-uri.Sper sa nu fi suparat pe nimeni, dar asa vad eu ca ar trebui. Va rog sa ma corectati daca gresesc.

  • Imi place evenimentul, distractiv. Te scoate din aceea monotonie cotidiana...
    Am ramas placut surpins la premiile din yut nori auriu (itemele os) :D .
    Mult chef la dropat crengute tuturor :witch:

  • Da greu faci unul auriu la cat de norocos este calculatorul.Jocul este foarte frumos.Am pierdut cateva jocuri pana l-am inteles
    Acum merge treaba.Dropul la crengute este acceptabil.

  • In functie de betele aruncate poti inainta cu una dintre cele doua piese ale tale pe tabla.Nu trege spreanta prea mari ca vei reusi sa faci ceva eventul asta fara sa bagi zeci de mii de MD.Mai bine pescuiesti.Obtii mai mult.Cufarul din aur este foarte greu de facut.Din 1k md am reusit sa fac unul singur.Restul am facut argint.Gandeste-te ai 250 puncte, la fiecare aruncare iti ia 10 puncte trebuie doar sa prinzi piesele calculatorului pe tabla ca-ti da 10+ puncte.Calculatorul da, in medie, mai mult ca tine.prinde foarte usor bonusurile.Asa este el setat.Doar nu a-ti vrea sa faceti inventare de add, iteme os sau alte premii obtinute la cufarul aur.Alea din argint sunt degeaba.Prinzi doar yang, exp si cate o licoare de crestere

  • Interesant jocul...si nu asa de greu pe cat ma asteptam.
    Premiile sunt bune din câte am vazut...exceptie face bronz (care pica cel mai des)
    Drop crengile mesteacăn putin cam slab...un set cam in 1:15-1:30 (drop cu manusa metin si 40% drop pe iteme)

  • CAti vor reusi sa se bucure de acele premii.Nu ma incalzeste cu nimic ca e vad acolo si eu iau un cufar de aur la 40-50 jocuri. Si-mi pica ceva bun la 2-3 cufere aur deschise.Cu tot respectul dar este cam putina bataie de joc. Din cufarul al de 35 md nici nu se merita sa-l deschizi ca dropeaza numai aiurea.





    P.S. Imi explica si mie cineva ce este cu aceasta bataie de joc? daca a-ti primit un feed-back negativ la eventul cu cufere okey din vara, la cel din iarna...in urma unui update care a scos din decor rasele traditionale de pe metin2, voi faceti un eveniment la fel cu cel pe care l-am blamat atat? Din ciferele argintii pica doar yang si exp, din alea de bronz nu mai spun, mai pica si din alea aur.Mai bine faceati un eveniment cu premii mai slabe, dar in care sa ne distram.Ce este acum nu este distractie.Si nu e vina noastra cum v-ati invatat sa ne reprosati. Sincer mai bine lasati pungile cu bomboane.Sincer nu am chef sa farmez 10 ore pentru 2kk yang. Dropul bun mai este si in zonele unde nu prea faci yang de la mobi.Daca farmam bete iesim in pierdere.Ne ramane doar IS.Bag bani reali ca sa ce? Sa iau o perla o licoare exp si mult exp si yang? Cu 1k MD? PATETIC!

    Edited once, last by fantasy88 ().

  • Personal nu am apucat sa particip la event dar din ce am vazut pe youtube si din ce zic alti jucatori nu e chiar wow. Dropul din cufere e asemanator cu cel din cufere okey doar ca acum nu te gandesti tu cum sa joci ci stai mai mult la mila calculatorului pt a da mutari bune. O sa revin azi cu post sa vad cum e eventul:)

  • Dupa vreo 40 de jocuri am observat ca "oponentul" meu este setat sa faca tot posibilul sa nu prind cufarul de aur.Exemplu: MAI aveam o singura mutare un singur salt si castigam cu 230 puncte.Am dat -1 o mutare.Calculatorul a prins doua de 5 spatii.Sau alte combinatii asemanatoare.M-am plictisit sa fiu bataia de joc a unora care nu inteleg nimic si vor doar bani.Daca tin asa mult la echilibrul pietei, de ce au facut acel eveniment de pescuit? Era la mintea celui mai incetiniti mintal ca toti hackerii isi vor activa fishboot-ul si vor fi zeci de mii de cufere. Nu s-a imbogatit un player cinstit ci unul necistit.Nu vad logica in asta.Oricum.Rusine!

  • Dupa vreo 40 de jocuri am observat ca "oponentul" meu este setat sa faca tot posibilul sa nu prind cufarul de aur.Exemplu: MAI aveam o singura mutare un singur salt si castigam cu 230 puncte.Am dat -1 o mutare.Calculatorul a prins doua de 5 spatii.Sau alte combinatii asemanatoare.M-am plictisit sa fiu bataia de joc a unora care nu inteleg nimic si vor doar bani.Daca tin asa mult la echilibrul pietei, de ce au facut acel eveniment de pescuit? Era la mintea celui mai incetiniti mintal ca toti hackerii isi vor activa fishboot-ul si vor fi zeci de mii de cufere. Nu s-a imbogatit un player cinstit ci unul necistit.Nu vad logica in asta.Oricum.Rusine!

    Urmariti doar sa va "imbogatiti"....eu am facut pana acum o singura placa si la sfarsit am luat un cufar de bronz, nici nu am stat 12/24 sa joc...dar sincer imi place eventul..pentru mine e distractiv

  • Nu doresc sa ma imbogatesc.Asta o pot face si fara sa particip la eveniment.Ma refer la forma evenimentului.Nu mi se pare normal.Raportul munca-rasplata nu este corect facut.Asta e problema mea.

  • Aveti idee cam cat face acum un Yut Nori Auriu pe Nemesis?

    e mai scumpa ca o cutie aurie okay,deoarece are continutul mai bogat si in mod normal ar trebui sa fie la un pret mai ridicat fata de cufarul auriu okay in jur de 70-80kk

  • Hei, cei din staff vreti un fedback despre acest event ?? E cam nereusit.
    1) pentru nr. De crengute cerut pentru o tabla, dropul la acestea e cam slab intr-o ora jumate (la lord la lv 42) am facut 2 table.
    2) avand in vedere ca, calculatorul prinde mutari duble prea des ar trebui sa mariti dropul la crengi sau sa micsorati nr. crengutelor cerute pentru o tabla.
    3) dropul cuferelor aur si argint sa zicem ca e acceptabil
    4) jocul e interesant si distractiv dar sunt sanse prea mici sa faci un punctaj peste 250 avand in vedere "norocul" pe care il are calculatorul atunci cand arunxa betele ( ii scoti o piesa, el ti le scoate pe amandoua... serios??? Cat "noroc" sa ai ??)
    5) am inteles ca s-a schimbat "look-ul" pietrelor metin dar dropul lor??... s-ar fi putut sa se puna un drop micut de table la ele ... asa toata lumea sta la lord/v1/v2/sd3... si sansele sa gasesti o camera unde sa farmezi linistit sunt destul de mici.
    In principiu e un event simpatic dar mai trebuie lucrat la el... n.ar fi stricat sa faceti un test ...

  • Yut-Nori .... Nu cred ca se poate inventa un alt joc mai imbecil ca asta .. :lol:
    Dar recompensele sunt intradevar miraculoase ! Le donez cui s'a gandit sa ne bage noua jocul asta .... poate s'a gandit ca jocul OK care cere putina gandire dadea prea multe premii Romanilor..asa ca hai sa bagam cel mai imbecil joc din lume sa;i zapacim :growup: