[Discutii] Server Nou - Herodot/Rubinum//Editat By GYLDA

  • mereu regatul albastru a fost mult prea populat fata de celelalte regate. What ever, un server nou pentru aia care cereau mereu server nou e bine venit, sincer ma asteptap la un server nou ca tot era treaba asta cu strike-urile la you tube, anul trecut a fost la fel inainte de deschiderea srv Romania. Are doar rata aia 100% exp + eventurile normale, in rest server normal. Va fi nebunia de la inceputul serverului 3 4 luni dupa bate vantu printre shopuri. La inceput deja stim cum sta treaba, plin de hackeri :))) Spor la lv.

  • Restul serverelor for fi pustii din nou. Este binevenit un nou server. Mai ales ca o sa fie plin de eventuri. Totusi ceea ce nu inteleg este de ce restul serverelor sunt abandonate? Macar un event la 2 saptamani. Daca nu unul pe luna. Inainte era in Ultima sambata din Luna event cu cufar lumina luni. Acum nici acela nu mai este . Toti se vor lasa si se vor apuca de noul sv.

    :beer:ElBibilistro:beer:

  • Da doamne sa fie un eșec total , joc pe România și nu vreau un singur om sa plece de le sv, ar aduce numai dezavantaje

    N-are de ce sa fie un esec, e doar un server nou, cine vrea sa joace va juca. Nu are rost sa zic de restul serverelor, dar toate vor fi afectate intrun fel sau altul. Sincer mai bine aveam o fuziune generala a servelor, sa se faca un singur server si bun, plin de evenimente si de playeri, dar nah... marketing.

    :puke: NU DONATI IN ACEST JOC!

  • mereu regatul albastru a fost mult prea populat fata de celelalte regate. What ever, un server nou pentru aia care cereau mereu server nou e bine venit, sincer ma asteptap la un server nou ca tot era treaba asta cu strike-urile la you tube, anul trecut a fost la fel inainte de deschiderea srv Romania. Are doar rata aia 100% exp + eventurile normale, in rest server normal. Va fi nebunia de la inceputul serverului 3 4 luni dupa bate vantu printre shopuri. La inceput deja stim cum sta treaba, plin de hackeri :))) Spor la lv.

    Ce legatura are strike-urile la youtube cu server nou??


    Daca ai fi ascultat ce a spus Domnul Half-op: "strike pe youtube a luat cei care promovau metin2 servere private."


    Deci metin2 oficial cine a filmat si a afisat si numele serverului nu a luat strike. Nu ne da informatii false, mersi si spor

  • Am auzit de la un prieten ca pe serverul romania mobi dau mai mult dmg decat pe alte servere.
    Pe acest server vor da dmg mobi normal sau tot ca pe romania?
    Va rog sa ma corectati daca stiti sigur ca nu e nici-o schimbare la dmgul mobilor pe romania.

  • Bine ca se deschide server nou, dar pe Nemesis bate vantu. Tipic GF, sau am putea numii aceasta șmecherie “Goana după bani”. Penibil, foarte penibil, vreți ca toți jucătorii de pe serverele vechi sa se lipsească de conturile vechi pentru ca nu mai au piața, nu mai au jucatori cu care ar putea face o bătaie generală. Pe voi va interesează doar banii, intr-o buna zi cineva de la U.E se va semnala și o sa va ceara socoteala la toate mârșăviile pe care le faceți, ca pana la urma o faceti pe bani.

    Edited once, last by Enrique ().

  • De cateva zile mi-e scarba sa mai intru pe joc, ca de exemplu: am intrat sa pun shop, dupa ce l-am facut mi-a dat logout. Mai tarziu am intrat sa fac cioburile si mi-a inchis clientul asa random.
    De asta aveam nevoie ? Server nou ? Au fost atatea pe care le-ati fuzionat si acum deschideti altele in timp ce jocul sufera de probleme tehnice de ani buni.
    Mai am manusa site vreo 20 zile si o sa expire degeaba.
    Succes cu noul server. Ne vedem la urmatoarea fuziune.

  • cum vad eu srv asta? Bagi bani in md uri sa bonusezi iteme cu aparari , arme 65 dublu HH, faci 10 20 won esti cel mai bogat pe srv, iar dupa se baga transf server si hopa, 20 won nu mai are nici o valoare, se strica piata se debalanseaza playerii si tot asa, la fel ca si pe Romania , cel mai bn astepti 1 an si te transferi pe noul server ii mai simplu si vii gata tunat

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

  • Din câte știu, atunci când s a deschis serverul România, s a zis ca va fi un server special cu eventuri zilnice, bla bla, asemănător cu serverul special al turcilor. Acum vin cu anunțul ca se deschide un server nou, special, exact ca al turcilor.. Eu nu înțeleg DC nu adaptează eventurile de la turci la serverul România, ca pana la urma de asta a fost creat, sa fie special, sa avem și noi ce au turcii. Și asa pe restul serverelor a început iar sa bata vântul, de parca nici nu a fost fuziune, acum și mai rău va fi, din dorința de a face o schimbare, mulți vor migra. Mai bine ar arunca o privire la eventul ala de vara cu trio monstru, ca a ținut 20 min și pa event.

  • Tipic gameforge. Se face un server nou pe care nu ii costa niciun EURO. Doar ca sa mai atraga 2-3 PROSTI care sa bage ceva EURO. Inca odata jucatori sunt luati de prosti. De ce sa bage gamerforge bani in evolutia jocului... VREM CARACTERE , MAPE , GRAFICA NOUA. Recomand celor ce nu au ce face sa se apuce de PRIVATE decat sa joace pe Herodot. Oricum va avea aceeasi soarta dupa o luna va bate VANTU.

  • Voi vedeti situatia intr-un mod total diferit.Mereu va plangeti in legatura cu orisice implementeaza.Este foarte greu sa multumesti un singur om...ganditi-va ce inseamna sa incerci sa multumesti cateva mii.Nu ai cum.Se deschide un server nou...super...dupa ce am jucat un an pe Romania am inceput sa ma plictisesc...acest server nou vine la fix.Joc cateva luni pe el si daca nu-mi convine conutinui pe contul lasat pe Romania.Pana la urma este un joc un mod de relaxare.Faci ce doresti.Se inchid cumva restul serverelor?NU! Care vrea joaca pe Herodot ( ar fi trebuit la greci acest nume de server, la noi merge un Burebista, sau Ureche, Babes, Iorga,Vuia, etc.) care nu ramane unde a investit timp si bani.
    Daca sunt playeri care nu au ce face cu banii si-i baga in metin care este problema voastra.Baga acum la inceput 500/1000 si pe ruma pot cumpara vouchere md de 1000la 50kk cu sutele.
    Si...cel mai frumos metin este la inceput cand orice item valoreaza ceva.Sincer sa fiu timp de 6 luni joci un metin frumos cum era odata .Prefer sa joc pe noul server timp de 6 luni metin de calitate decat sa frec menta pe serverul actual facand aceleasi lucruri pe care le fac de 3 luni incoace.cioburi, farm metine, farm iteme de up in templu, poate un meley, razador daca sunt colegii de breasla on.

  • Cum spunea si colegul mai sus, un server e nou e binevenit. La un moment dat te plictisesti de aceasi actiune de pe serverul pe care frecventai ( nemere/razadori/meley, etc). Un server nou te readuce la inceput, treci iar prin ce ai trecut. De obicei nu prea e ok sa treci prin aceleasi lucruri (decat daca sunt bune), dar in cazul de fata, e ok, e o relaxare, un sentiment de nostalgie implinit. Desigur, se va evolua mult mai rapid, dar asta e :D.

  • Este foarte trist ca serverele sunt goale si dupa fuziune, dar pe langa faptu ca multi s-au mutat (mai ales de pe Nemesis, ceea ce nu inteleg de ce), altii nu mai joaca. Toti ne-am fi asteptat sa existe un eveniment de vara dragut, ar fi adus playeri online pe toate serverele. Nu avem asa ceva inca, ok. Nu este normal sa abandonezi un server si sa te apuci pe altul, dar poti sa incerci, vezi daca iti place, si daca nu, te joci pe cel anterior.
    Toate serverele sunt frumoase la inceput, pana incep sa apara bugurile, sa te scoata, logo-uri breasla care nu se vad, si asa mai departe. Si eu sunt de parere ca ar trebui sa se ocupe si functionarea corecta a jocului (fara log out din senin, fara buguri vizuale, fara sa alegi un caracter si sa intre pe altul daca apesi "enter", si asa mai departe). E normal sa apara buguri minore, dar la noi le rezolva la sfantu' asteapta.
    Serverele ar fi avut jucatorii de dinainte daca nu s-ar fi bagat acel tichet de transfer server( personal nu sunt de acord cu el ), Nemesis si Romania au fost cel mai grav lovite, din puncte diferite de vedere de acest tichet.
    Legat de acest nou server numit Herodot, mi-se pare o idee buna, dar asa cum spune @Amd01, ar fi putu implementa acele evenimente la serverul Romania, cred. Dar stim cu totii ca nimic nu se compara cu inceputu unui server nou, e un lucru frumos la inceput, multa lume, mai multi la blue, dar na. Daca nu se va adauga Tichetu de transfer server pentru acest server, ar fi un mare castig pentru cei ce vor juca pe el. Eu cred ca o-sa aduca si jucatori noi, si pe cei vechi(macar din curiozitate) si pe cei existenti, se va creea o atmosfera placuta. DAR, ca tot nu ne convine, sau nu va convine ca sunt toti la blue..haideti sa nu mai fim oi. Fiecare merge la ce regat vrea pe joc, normal e ca toate regatele sa fie populate, jucati-va unde vreti daca vreti diversitate, altfel 0 competitie intre regate, doar prosti care se dau pe liber ca nu au cu cine face duel. Sper sa nu se adauge tichet de transfer server in viitor pentru niciun server, deja e prea mult, parerea mea (cel putin pt serverul nou, ca pe Romania l-au..fu...). In final, cred ca nu ar mai trebui sa va certati, fiecare joaca pe ce server vrea, ne putem juca si pe cel nou si pe cel actual, e frumos inceputul de server, numai daca ar repara bugurile jocului, ca sunt destule, ca asa servere avem, dar na, mai fac 1, e..asta e. A, si inca un lucru, la sistemul "dice", barbutul, speram sa scapam de el cat de curand. Am vazut pe Orion shopuri pline cu iteme care ar fi putut echipa 3-4 caractere de voie, castigate la barbut, desigur. Mi-se pare strigator la cer ce a ajuns jocu asta din punctu asta de vedere, cred ca puteau implementa si altcumva acea impartire a dropului( ca acolo zice ceva de zaruri ), decat sa le dea la toate nimicurile ocazia sa fure de la altii care sunt prosti ca joaca, dar na, vina lor ca joaca..totusi asa ceva NU trebuia sa existe pe Metin. Sper ca cineva mai bagat in seama decat noi, jucatorii citeste asta.. Sa ne distram pe noul server si pe cele vechi, asta conteaza. Si putem alege orice regat, nu neparat toti la albastru, galben sau rosu..

  • Prefer sa joc pe noul server timp de 6 luni metin de calitate decat sa frec menta pe serverul actual facand aceleasi lucruri pe care le fac de 3 luni incoace.cioburi, farm metine, farm iteme de up in templu, poate un meley, razador daca sunt colegii de breasla on.

    Sincer mie mi se pare foarte amuzanta aceasta fraza,deci sa inteleg ca pe noul server sunt alti bosi,nu mai este alchimie si nici metine sa le farmezi?Nu inteleg ce altceva poti sa faci in plus fata de ce faceai pe vechiul server,cu exceptia evenimentelor evident.



    Intradevar,acel eveniment cu sistemul spirit ruland permanent este chiar impresionant,adica aproape iti dubleaza dmg.In orice caz cred ca o sa fie un server de succes dar este trist totusi ca serverele vechi sunt lasate de izbeliste,in afara de evenimentele internationale altele nu prea mai sunt.

  • De cateva zile mi-e scarba sa mai intru pe joc, ca de exemplu: am intrat sa pun shop, dupa ce l-am facut mi-a dat logout. Mai tarziu am intrat sa fac cioburile si mi-a inchis clientul asa random.
    De asta aveam nevoie ? Server nou ? Au fost atatea pe care le-ati fuzionat si acum deschideti altele in timp ce jocul sufera de probleme tehnice de ani buni.
    Mai am manusa site vreo 20 zile si o sa expire degeaba.
    Succes cu noul server. Ne vedem la urmatoarea fuziune.

    Te inteleg perfect, jocul in momentul de fata are grave probleme tehnici nu prea mai merge nimic.
    Ex: Azi eram curios de ceva la Azrael am incercat sa intru de 3 ori: prima data logout in al doilea etaj (stau 30 de min sa intru iar), a doua (astept iar 30 de min) si a treia oara (iar 30 de min) LOG OUT in al 5 lea etaj, fustrat de nervi ies din joc si poc "metin2client.bin has stopped working" dau close the program apoi imi apare iar eroare!
    Te gandesti sa pui shop? Mult noroc!
    Aaaa .... si pentru cei ce spun ca am eu probleme cu pc sau internetul, stati linistiti!

    Who am i :?: None of your business :!:

  • Sper sa nu aibă mai mult de 1000 de playeri acest sv nou și sa scadă cu timpul la 200-300 și sa fie nevoiți sa l Închidă cu alte cuvinte sa bata vantu pe acest proiect nou al lor și sa fie un eșec, ne am saturat de bătăile lor de joc