Vrem si noi evenimente lunare !

  • eu zic ca stafful pastreaza un echilibru intre servere. serverele vechi au facut mii de cufere de aur cu atac automat cand pe Romania s-au facut mai putine din lipsa atacului automat. Daca s-ar baga evenimente zilnice pe sv vechi.. le-ar dezavantaja pe cele noi

    Nu cere nimeni zilnice ca pe Romania sau Rubinum, dar macar saptamanale, adica la sfarsitul fiecarei saptamani sambata sau duminica sa aibe si serverele vechi un side event, asta doar daca GF vrea sa-si pastreze jucatorii pe serverele vechi.

  • 1.Nu e o sectiune pentru pareri pro si contra, nu ca un astfel de topic ar avea ce cauta acolo, dar macar sa stiti ca nu era cazul sa specificati 'pro sau contra'.
    2.Puteti beneficia de side-events pe serverele noi, asa cum e normal, din moment ce stiati de la bun inceput ca au un statut 'special'
    3. Tocmai ce s-a incheiat un event si incepe un altul si totusi se pare ca nu e suficient - off topic- asta pentru cei care conturi de drop pentru fiecare mapa, eventual fiecare server existent, de ce nu?
    4. Ca investiti timp si bani in acest joc este strict problema fiecaruia. Nu poti sa te plangi de fiecare data ca ai cumparat nu stiu ce, daca in acel moment ti-a placut, stiu eu, perechea de pantofi si peste 5 zile nu-ti mai place.
    5. Nu doar jocul in sine ci si playerii evolueaza. Citez dintr-un post anterior: 'Urca in dt cu gm , minerit ploaie de metine erau asteptate cu nerabdare de toti jucatorii dar acum nu se mai organizeaza absolut nimic.' Tare sunt curioasa cine ar mai urca in dt cu un gm in conditiile in care cine vrea dt nowadays urca singur cu 5,6,7,8, conturi. Sa fim seriosi, ganditi putin inainte de a scrie.


    Concluzie : Topic inchis.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Topic redeschis si mutat in sectiunea corespunzatoare.


    Pentru sugestii evenimente, exista in aceasta sectiunea subforum-ul "Sugestii".
    Aparte de sugestii, voi tine cont si de ceea ce s-a scris pe aici si voi vedea ce poate fi facut.


    Numai bine,
    HalfOp

    :komp:
    Heroes never die. They just go in hell to regroup.


    Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
    email: HalfOp@metin2.ro

    Ingamename [CM]HalfOp
    Discord : [CM]HalfOp - https://discord.gg/Metin2


    Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.


    57852484_659141814538437_3300013516013961216_n.jpg


  • As propune peste tine sa avem un eveniment de “doamne ajuta” o data la 2 luni . Si saptamanal ceva care sa ne tina “in priza” un drop exo/adauga bonus etc cateva ore(nu zilnic) ceva de genu . Sa simtim ca mai merita continuat

  • @Bodo47


    Nu mai merita continuat :)) jocul asta moare incet-incet, fraier e ala care baga md-uri ca nebunu



    Multumim halfop si gameforge ca ati distrus acest joc, o sa se simta si din scaderea incasarilor ca s-au lasat foarte multi de joc.

  • Deci acum ca s-au deschis servere noi cu evenimente in fiecare zi trebuie neaparat sa ne apucam toti acolo? Asta e cea mai buna solutie pe care ati gasit-o? Jalnic.


    E asa mult sa ceri un amarat de supermetin, o ploaie de metine sau un minerit la fiecare 2 saptamani?


    Am inteles ca la Jigsaw pica iteme ce le poti achizitiona din item shop, fiind motivul principal pentru care ramane un eveniment mai rar. La Clar de Luna - o situatie asemanatoare. Bun, doua evenimente la care nu am pretentii. OX necesita ceva organizare din partea staffului si, avand in vedere ca un singur player castiga, nici nu vad ce e asa mare event. Bonus exp e un eveniment care nu ajuta pe toata lumea, aici referindu-ne la serverele vechi. Revenind la supermetin, ploaie de metine, minerit. Influenteaza in vreun fel vanzarile din item shop? Nu. Si atunci?

  • Deci, sugestii.Sunt cufere care se pot baga in shop permanent.Sunt obiecte care se pot baga in shop permanent.Sau bagat numai pentru meley dar pentru restul bosilor cum ramane?Eventuri numai pentru Romania si Rubinum restul serverelor au vreo boala ceva?Cand se va face jocul asta mai atractiv?Sa vedem acum cu acest event ce va mai fi.Se tine cont de sugestiile jucatorilor sau numai in functie de cum se pot aduce mai multi banuti la buget dar nici asa nu am observat sa se ia decizii inteligente.Sa se dea drumul la joc sa se poata distra lumea si pe langa asta poate le mai cresc si veniturile.Cand voi putea evolua acel costum aura?Peste vre-o 50 de ani?Cat despre eventuri in primul rand ar mai trebui reglat acel drop obiecte care este prea dezechilibrat, unii fac cu miile si altii aproape deloc. Succes.

  • Pro, sustin cu desăvârșire, pe serverele Nemesis, Orion si Pheonix avem nevoie de evenimente, deja a devenit cam monoton. Joc din 2007.

    Viaţa este într-adevăr un joc! Este un joc pe care se cade să-l joci după regulile lui.:werderw:



    J.D. Salinger

  • Pro, sustin cu desăvârșire, pe serverele Nemesis, Orion si Pheonix avem nevoie de evenimente, deja a devenit cam monoton. Joc din 2007.

    Si eu joc de prin 2009 si observ ca sa dus perioada de glorie a jocului dar niciodată nu e prea târziu. Aștept urmatoarea perioada de "Make Metin2 great again" :thumbsup:

  • @HalfOp Multumim pentru ca ai luat atitudine cu cele 2 evenimente anuntate SuperMetin si Minerit , nu ar strica cateva d-astea mai des pe serverele vechi , nici in fiecare zi dar nici deloc .

  • Dragi jucatori,


    Sambata, 07.09. de la ora 20:00, evenimentul SuperMetin va fi activat pe serverele Phoenix, Orion si Nemesis, pana la ora 00
    Duminica, 08.09. de la ora 20:00 la ora 21:00, va fi activat evenimentul de Minerit, pe serverele Phoenix, Orion si Nemesis.


    Toate cele bune,
    Echipa Metin2

    Așa da, parca ne mai revenim pe un drum.
    Mulțumim @HalfOp

    Life it`s good.. :dash:

  • Dragi jucatori,


    Sambata, 07.09. de la ora 20:00, evenimentul SuperMetin va fi activat pe serverele Phoenix, Orion si Nemesis, pana la ora 00
    Duminica, 08.09. de la ora 20:00 la ora 21:00, va fi activat evenimentul de Minerit, pe serverele Phoenix, Orion si Nemesis.


    Toate cele bune,
    Echipa Metin2

    Parca incep sa mearga lucrurile. Sa speram ca va tine obiceiul asta macar odata pe saptamana. Multumim @HalfOp!

  • :thumbsup::beer: pt. rapiditatea cu care s-a luat atitudine dar sa nu fie singular...adica ma asteptam si altele :D

    Inteligența mă urmărește dar... eu sunt mai rapid ca ea !!! :bendis:

  • Poate au fost date pe ch9 dar nu a fost anuntata treaba asta.Nici pe forum,nici in joc, pe mirc pauza.
    Nu stau sa ma iau dupa ce zic ceilalti jucatori fiindca mai sunt si care zic intentionat alt ch sa induca in eroare.
    Un eveniment slab organizat ca de fiecare data.


  • Pe phoenix s-a anuntat ca timp de o ora ploaie de metine pe ch8, dar cam atat, au fost metine pana in padurea rosie si cam atat. in hartile de 90 nimic :)) S-a simtit diferenta la drop sincer am facut cioburile de 2 ori mai repede fata de normal...



    Recycool pe es sunt un sfert de persoane fata de ro, e si normal acolo sa tot faca event-uri.