Noutăţi - Versiunea 17.5

  • Pe toate comunitatile se plang oamenii... normal ca le convine asa... mai multi bani bagati in joc pt tot felul de upgrade

    diferenta intre staff-ul asta si al altei comunitati este ca altii isi dau mai mult interesul ,raspund ,explica iar asta conteaza. Aici la noi este dezinteres total. De ex topicul asta vezi tu de cate ori a intervenit staff-ul

  • diferența dintre acest personal și altul comunitatea este că ceilalți își dau mai multă interes, răspund, explică și asta contează. Aici la noi este dezinteres total. De ex topicul asta vezi tu câte ori o intervenție personală

    vrei să spui că personalul nu este competent? :))



    .
    .
    .
    Putin asa :))
    Ei acum stau în umbra analizează ... apoi generează răspunsurile alea frumoase .. o baga pe aia cu scuzele.

  • Hei, nu va legati de staff, s-ar putea sa se lase cu repercursiuni, faceti tichet abureli deastea .Stai sa spun si ceva despre versiune nou implementata sa nu zica ca sunt pe langa subiect si sa iau atentionare.Hmm...... in continuare mi se pare o bataie de joc, au incercat s-o scalde cu damage-ul primit, dar nu ma las pacali.Trist.

  • pai stau in umbra de ceva vreme , chiar sper sa merite raspunsurile pe care le vor da=))

  • Ce repercusiuni sa mai fie:)) Cand deja se lasa foarte multi:)) Eu azi am intrat pe joc 5 minute am spart 90kk si am iesit:))
    Maine cine stie daca mai intru. Joc war aura si e prastie vai steaua lui la lv 80 :)
    Cat despre staff se vede cu ochiul liber ca nu sunt capabili macar sa zica ce da amaratu' asta de event "extraordinar".

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Si sura rezista mai greu la metine.Mai ales in mape.Ce vor oare sa facem.Avem niste iteme muncite.S-au bagat bani reali.Sa putem farma decent.Acum, dintr-o data schimba asta.Fara nici o explicatie, compensatie ceva.Fara nimic.Suna ceva de genul...Nu contati pentru noi, inghititi asta.

  • LA MINE NU SE VEDE VREO SCHIMBARE BAT IN PADUREA ROSIE LA METINE LA FEL CA SI INAINTE SURA AM LVL 79 FARA ALCHIMIE PET SI ROUA.NU ARE NICI O VINA STAFF-UL NOSTRU IN LEGATURA CU ECHILIBRAREA SINGURA VINA E CA NU NE RASPUNDE LA TOPIC SA NE EXPLICE CE SI CUM

  • 80% magie ,100% diavoli pe sura am si abia rezista in padurea fermecata si mai trebuie sa bag si licori rosii ca sa nu mor la metine.La suveran en-tai am murit de 6 ori la rand ca sa-l omor.


    daca un sura am echipat full abia rezista , cei din alte clase cum vor rezista in padure?


    Intrebarea e:ce modificare s-a facut la mentenanta care a fost?

  • Buna !!! la toata lumea!
    Si eu tot war corp am.Diferenta este majora intre cum era si cum a ajuns!
    Eu insa am o alta perspectiva a rezolvarii acestei probleme.De ce sa imi vand un character la care am muncit pana acum?De ce sa ne vindem si mai ales cu cat se poate cuantifica tot ceea ce am realizat pana acum aici noi,posesorii de war corp?
    Treaba sta in felul urmator:
    La momentul "schimbarii" echilibrul intre caractere era sa zicem x:y intre caracterul meu si mobii aferenti jocului in pvm al caracterului meu.Asta pentru mine suna ca si un "contract" intre mine,posesoarea caracterului respectiv si mobii lui Gameforge.Daca Gameforge a facut aceasta schimbare,atunci logic este sa imi dea posibilitatea GRATUITA de a avea acelasi raport de forte .De ce eu cu acest character sa nu mai beneficiez de un joc in acelasi conditii ca si un posesor de sura de exemplu?Atentie...eu ma refer strict la PVM aici.Am facut o investitie de timp si bani in acest character pentru a ajunge aici.Daca acum acest echilibru este de x:3y de exemplu ,atunci gazda mea Gameforge va trebui s araspunda pentru asta:
    1-imi da posibilitatea gratuita de a farma la alt tip de mobi pentru acelasi drop in conditiile de pana acum
    2-imi modifica gratuit caracterul in PVM!! DECE? Pentru ca in conformitate cu regurile de utilizare Gameforge ei trebuiau sa imi aduca la cunostiinta prin e-mail orice modificare a jocului care schimba in vreun fel jocul pe care eu l-am agreat la logare.Ori eu personal am pe 20 octombrie un e-mail care ma informeaza de modificari si echilibrari intre clase in PVP.
    ATENTIE....nici un moment nu am fost informati de "echilibrarea" dintre caracterele noastre si mobi!Echilibrarea mult asteptata era intre clase de caractere!!!!!
    3- imi face o oferta respectabila si imi cumpara caracterul!!!
    Si sa nu imi spuna nimeni aici ca mi sa propus sa imi dau cu parerea prin acel demo pe care l-au pus!!! Pentru ca nicaieri in regulament nu scrie ca am obligativitatea sa ajut Gameforge sa respecte conditiile de joc pe care eu le-am agreeat la inceputul jocului.
    Repet:Nu ma intereseaza modificarile la nivel de PVP!!!
    Vrei sa fi "tare"...muncesti sa iti faci un character tare!!
    Eu vreau sa bat in padure in aceleasi conditii ca si miercuri inainte de mentenanta!Este dreptul meu legal sa joc pe aceasta platform la fel su marti si miercuri si in orice alta zi ,atata timp cat schimbarea nu e fost anuntata cu 4 SAPTAMANI inainte conform regulamentului Gameforge!!
    O zi minunata va doresc ...si hai sa nu ne mai certam noi pentru o ilegalitate facuta de ei!!
    Hai sa invatam sa citim regulamentul si in favoarea noastra!!!

  • Asta este o problema majora.Pentru crearea uni carater war corp de 90+ este mult de munca.oamenii si-au facut iteme necesare pentru ce era inainte.Acum s-au trezit in situatia urata de a fi nevoiti sa-si schimbe itemele pentru a putea face fata in pvm.Frumos este si ca nu prea pot farma cum trebuie pentru a face rost de yang pentru respectivele schimbari.Le ramane doar sa umble economiile lor de pe carduri sau saltea (depinde de preferinte). Asta sa nu mai vorbesc de pvp.Unde war aura si-a facut alchimia bazat pe pgm si nu pe abilitati.Acum va trebui sa faca schimbarea.De sura nu mai spun... ca el nu mai are ce sa schimbe

  • In mod evident,aceasta schimbare pvm s-a facut pentru noile talismane implementate in joc in care ne ajuta in pvm de ex. talisman vant ne ajuta in padurea fermecata,templu ochao.
    Sa nu va inchipuiti ca aceste talismane o sa fie usor de procurat, de upgradat sau sa le plusati pana la lv 200.

  • In mod evident,aceasta schimbare pvm s-a facut pentru noile talismane implementate in joc in care ne ajuta in pvm de ex. talisman vant ne ajuta in padurea fermecata,templu ochao.
    Sa nu va inchipuiti ca aceste talismane o sa fie usor de procurat, de upgradat sau sa le plusati pana la lv 200.

    Te-ai uitat sa vezi cat de greu pica un astfel de talisman? Sau te-ai uitat sa vezi cum esueaza in draci, nu reusesti sa il faci +7 dar +200 :)) S-a ales praful de joc si din cate se vede nu ne baga nimeni in seama. Cat despre iteme, ce iteme sa schimbi:)) ca rezistam in padurea rosie la metine de 90 cu war aura lv 80 cu 650 aparare, acuma nu fac fata cu suvenirele terminate si auto cu aparare ce iteme ar trebui schimbate?:)) cand am aproape totul +9 si full 2k pe toate itemele...

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • OK...stiu asta,dar revin cu intrebarea:
    de ce ne vaitam ??Daca problema noastra se poate rezolva cu acele talismane..e ok....atunci Gameforge pentru war corp sa il dea GRATIS!!!
    Exista un system de tikete...super bine!
    Atunci sa facem bine si sa ne unim!Intr-o prima faza eu va propun la toti cei care aveti war corp sa deschidem un topic nou in care sa ne punem semnaturile viz-a-viz de aceasta problema.
    Solicit deschiderea unui topic pentru posesorii de war corp in aceasta problema.Chiar daca schimbarea nu se datoreaza staff-ului nostru este de datoria lor sa ne asculte si sa ne indrume pentru remedierea acestei probleme!

  • OK...stiu asta,dar revin cu intrebarea:
    de ce ne vaitam ??Daca problema noastra se poate rezolva cu acele talismane..e ok....atunci Gameforge pentru war corp sa il dea GRATIS!!!
    Exista un system de tikete...super bine!
    Atunci sa facem bine si sa ne unim!Intr-o prima faza eu va propun la toti cei care aveti war corp sa deschidem un topic nou in care sa ne punem semnaturile viz-a-viz de aceasta problema.
    Solicit deschiderea unui topic pentru posesorii de war corp in aceasta problema.Chiar daca schimbarea nu se datoreaza staff-ului nostru este de datoria lor sa ne asculte si sa ne indrume pentru remedierea acestei probleme!

    Crezi ca doar War Corp e afectat de aceasta echilibrare? Si eu sunt afectat in pvp de aceasta ''echilibrare'' si nu detin war.
    Nu vezi ca staff-ul nu ne baga deloc in seama de atatea zile ,ne ignora total si tu vrei indrumare in problema echilibrarii :dash:

    Edited once, last by HadsLinger ().

  • Sa ma scuzi dar felul in care este afectat un caracter in PVP nu tine de jocul in sine ci de interactiunea cu alte caractere.Conditiile de joc in metin nu tin de PVP.Aici este vorba in primul rand de interactiunea caracterului cu mobi din joc,adica de jocul in sine.
    Mai mult decat atat,am fost instiintati,chiar daca cu intarziere de schimbarea echilibrului dintre clase!Asa ca din pacate ...la capitolul asta ei sunt cei care au dreptate!Cand intri pe metin ,pe wiki,iti sunt prezentati mobi cu o anumita putere.Aici este problema...aceasta schimbare a dezechilibrat jocul din punctul meu de vedere.