[Discuții] Event Halloween 2017

  • Uite asta ziceam si eu intr-un post anterior.Parca ar vrea ca toata lumea sa se lase .Incep sa ma intreb ce minte luminata a venit la dezvoltarea jocului de ia toate aceste decizii impotriva cursului normal al jocului, si implicit impotriva jucatorilor .Si nici o compensatie pe masura-gen eventul actual.Incep sa fiu de acord acum cu cei care susotesc ca asta va fi sfarsitul metin2.

  • Salutari baieti, la level 75, unde as putea farma cel mai bine pentru crengute? am manusa site, si abia de am reusit in padure sa fac de o amarata de tablita, din care mi-a picat 50k.

    ORION :love:

  • Poti farma foarte bine crengute, la 75, in catacombe.Acolo, din cate am inteles, dropul este foarte bun.
    Per total dropul este destul de acceptabil.Asta nu poate spune nimeni ca nu. Atitudinea mea fata de acest event nu se refera la drop, ci la raportul munca-recompensa obtinuta. Combinat acest fapt cu o dezechilibrare clara a raportului de forte in metin2.ro in urma implementarii celor doua versiuni-17.4, 17.5-.Consider ca macar la event sa nu fim frustrati de obsesia cu care GF ne invita in IS. Recompensele sunt deosibite, si pentru asta multumim. Dar patim ca in fabula "Vulpea si strugurii". Cand observa ca nu ajunge la ei spune ca sunt prea acri fara sa-i si guste. Asa si noi.Ni se acreste de atat farmat degeaba. Ca sa nu mai spun si de celebra imagina cu magarul si morcovul.Da-i inainte ca-l ajungi tu odata si odata.
    Rog pe ceilalti sa incerce sa nu jigneasca staff-ul nostru.Numai cei angajati la patron ii pot intelege.

  • Sunt mai mari sansele sa ajunga Romania campioana mondiala la fotbal decat sa iei un cufar argintiu...cu fiecare event cei de la gameforge fac jocul tot mai urat, degeaba sunt iteme frumoase la cufar auriu daca nimeni nu ajunge la el...
    Intreb si eu cati euro trebuie bagati in joc ca sa te distrezi?? asta cred eu ca eu rolul unui joc DISTRACTIA.
    De bani care trebuie sa ii bagi in metin gasesti pe stream o gramada de jocuri distractive sa iti pierzi timpu.
    Stiu DACA NU VREI NU BAGI BANI IN METIN e un joc FREE to PLAY, as vrea sa vad un sef de la gameforge cat rezista el pe joc fara miiiiii de euro bagati
    Din aceasta lipsa de respect fata de jucatori apar privatele si desi nu le vedeam locu pana acuma ceva timp acuma le dau mare dreptate.

  • Nu stiu cum se calculeaza norocul la acest joc? Norocul calculatorului...Ca a dat 4 duble de 5.Uitati cum: 1 dubla de 5 + 1 de 3- a ajuns la mijloc.Eu am dat 1.A doua dubla la calculator plus inca una si inca 3.Eu am dat 3.Din inca 3 miscari m-a terminat.Nu am avut timp nici prima linie sa o termin cu o piesa macar.
    PS. daca sunteti la inceputul jocului rugati-va sa dati 1 (do parca) dupa rugati-va sa dati "inapoi do" un spatiu inapoi. Se pune finish.Si terminati repede. Asta mi-a facut calculatorul cand eram cat pe ce sa fac aur. 1 mutare un spatiu.Atat imi mai trebuia.Cu 2 piese.Ganditi-va ce fata am facut.Magarul cu morcovul e minciuna.

  • Bataia de joc continua !!! Jocul Yut Nuri este de ''rahao'', nu este distractiv si are sansa de 90% de a pierde.
    Bravo voua GF, a-ti reusit sa mentineti evolutia jocului la un standard foarte scazut.
    Nimic nu ma mira, astept falimentul !
    Bafta voua jucatorilor!

    Edited once, last by florin.99 ().

  • Salut. Nu stiu despre voi dar eu din 22 seturi de crengute am facut 8 cutii argint si 14 bronz... aur pare total imposibil de facut, nu am fost niciodata nici pe aproape..
    CEVA CIUDAT: O data m-a batut calculatorul la jocul yut-nori ducand un singur pion pana in capat...nu stiu daca a fost ceva bug sau e ceva sketch dar mi-a dat rekt total

  • Ma gandeam sa intru si eu putin sa farmez pentru niste busteni, dar am citit comentariile colegilor de mai sus si m-am razgandit. Imi bag un film. Cinste voua Game Force.

  • Mda...Ca deobicei trebuie sa vina si cativa din astia care nu deosebesc aurul de bronz.Sigur Tu din 11 ai facut 5 de aur.Sigur sigur sigur.
    Numai ca atunci cand te-ai trezit era dimineata.
    Consider ca acest eveniment trebuia ajustat.Ori dropau seturi de cate (1 - 5 bete), ori aveam mai multe sanse la joc.

  • salutare :*
    in legatura cu eventu sincer imi place acesta idee de a schimba un pic din monotonia eventului de halloween care era in ani trecuti cu dovlecei , in privinta dropului e cam slab foarte slab tinid cont ca acest joc e nou foarte multi playeri nu stiu cum se joaca , nu ai sansa mereu sa invingi calculatorul etc eu zic ca 40% mai mult sansa la drop de crengute era bine venit ori cum nu iti pica mereu ceva bun din cufere si nu reusesti sa faci mereu cufere de aur sau de argint daca s-ar putea sa mariti dropul ar fi un event super frumos macar cu 30-40% :*
    pentru cei care nu stiu cum se joaca uitativa pe youtube si o sa gasiti multe videoclipuri din care sa va faceti o idee si o tactica cum sa invingeti calculatorul nu e greu( apropo acest joc necesita si o tactica ) eu deobicei incerc sa prind piesele calculatorului sa le scot o data afara si sa am un avantaj la fuga de citeva casute bune :D si functioneaza cam 80%
    spor la joc si la farmat :*

    :missilelauncher::dash::dash::dash::rocketlauncher::rocketlauncher::rocketlauncher:

  • Am si eu o niste intrebari: Pe un farmer de 15 in map1 nu mi-a picat 1 creguta la nici un mob/ metin.De la ce nivel/harta incepe sa pice? In functie de ce este dropul? Nivel/ categorie / mobi

  • frumos eventul,cat si noul joc
    Am gasit acest link.Yut Nori sper sa va ajute.

    Extrem de "frumos" event!!!!
    Am inceput sa joc metin in speranta ca mi se va ivi oportunitatea fantastica sa joc "nu te supara frate"in varianta coreana!!!Si cu un PC care isi doreste f mult sa castig!!!!
    Oare este o invitatie sa ne apucam de vestitele "pacanele"?????
    PENIBIL!!!!
    Scuzat sa imi fie sarcasmul dar chiar ca este bataie de joc!

  • Dupa 6 jocuri am reusit si eu sa fac un cufar argintiu.... penibil, 4-5 ore de farmat si am castigat in total 100.000 yang si ceva experienta... parerea mea e ca e cel mai slab event din ultimii ani... cei care nu au un farmer ok, si timp sa stea mult la farmat nu au nici o sansa sa faca ceva la acest event... singura solutie (parerea mea e ca asta urmaresc cei de la GF) este sa bagi cativa euro buni sa-ti cumperi cuferele de pe site. (Ar mai fi o solutie cum ziceau si alti playeri sa se mareasca dropul la crengi... dar e ceva ce nu o sa se aprobe in veci si pururi... RIP metin 2... incepi sa te stingi incet si sigur)

  • Eveniment inseamna relaxare.Un motiv in plus sa farmam.Da isi bat joc de noi in stil german.Cu meticulozitate si perfectionism.
    RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Cum de doar calculatotul poate iesi cu 2 piese odata cu un inapoi DO? Cum ma? Si asta cand sunt aproape sa fac eu aur? Avea ambele piese la aldoilea spatiu si a dat de doua ori consecutiv inapoi do. Cum de face astea?Ca noroc nu se numeste asta. Sau asa e setat...sa nu facem noi nimic.itemele alea sa fie acolo pentru prostii ca noi...care si le doresc sa poata farma cat de cat dupa ce tot voi a-ti distrus jocul in totalitate.
    Cred ca ma las o perioada de metin ca m-am saturat sa fiu bataia de joc a unei firme care isi urmareste doar profitul.Caci asta suntem noi si asta am ajuns.

    Edited once, last by fantasy88 ().

  • Da in catacompe pica mai bine daca poti sa bati. Acolo vin cei cu lev 120 si omoara pe toti ca sa bata conturile lor cu auto pentru Yang. Si ca ai pomenit de catacomba poate se face ceva cu ea. Nu poti bate 1 ora sa iti faci cioburile pe cont ca vine un domn X care are 3 farmeni bagati pe auto si te omoara si te mai si injura ca intri pe ch-ul lui. Catacomba a devenit o arena de bataie.

  • salutare :*
    in legatura cu eventu sincer imi place acesta idee de a schimba un pic din monotonia eventului de halloween care era in ani trecuti cu dovlecei , in privinta dropului e cam slab foarte slab tinid cont ca acest joc e nou foarte multi playeri nu stiu cum se joaca , nu ai sansa mereu sa invingi calculatorul etc eu zic ca 40% mai mult sansa la drop de crengute era bine venit ori cum nu iti pica mereu ceva bun din cufere si nu reusesti sa faci mereu cufere de aur sau de argint daca s-ar putea sa mariti dropul ar fi un event super frumos macar cu 30-40% :*
    pentru cei care nu stiu cum se joaca uitativa pe youtube si o sa gasiti multe videoclipuri din care sa va faceti o idee si o tactica cum sa invingeti calculatorul nu e greu( apropo acest joc necesita si o tactica ) eu deobicei incerc sa prind piesele calculatorului sa le scot o data afara si sa am un avantaj la fuga de citeva casute bune :D si functioneaza cam 80%
    spor la joc si la farmat :*

    Nu stiu ce tactica ai tu. Eu eram la o casuta de goal si el era la 8 casute in spatele meu si a dat sa mute 5 casute si dupa zar bonus 3 casute si fix pe mine. E noroc sau asa e setat?