{Discutii} Modificare pret md

  • Daca tot se anunta orele vesele si cufarul cu bijuterii ce da medalie de o zi sau licoarea intelepciunii de ce nu se anunta si noile preturi la md?:lol:

  • Preturile sunt acum in Euro de parca Romanii au salarii in euro, mai putine md pt p suma mai mare Joaca Gratis ! Aceasta modificare o sa aiba un impact foarte mare asupra jocului cum deja stiti foarte putini erau acei care mai incarcau md de acum o sa-i numeri pe degete. Tot ce este in item shop si se poate vinde in joc o sa fie la un pret Exagerat de mare. Big Dislike ca nici macar nu au avut tupeul sa anunte aceasta schimbare. Joaca Gratis

  • Asta sincer mi se pare o prostie cu md-urile si nici macar nu anunta.....

    Inainte cu happy hour 35% de 200 lei primeam 2600 md-uri, acuma de 237 lei o sa primim sub 2000 md exact la fel cu acelas happy hour...

  • Foarte frumos,cred ca asta mai trebuia jocului dupa un update de toata jena,executat in cel mai execrabil mod.De la zi la zi se infunda si mai tare jocul iar cine spune ca nu e asa se minte singur.Admit ca nu toate greselile care s-au facut tin de gameforge,dar de data asta si-au dat cu barda in oo.Foamea de bani a stricat un joc minuntat,pacat.RIP metin,cred ca daca nu scapa de sub gf nu o mai duce mult.Vom vedea.Sa incheiem acum in stilul in care ne-a obisnuit staff-ul,adica ironic.

    Joaca gratis,acum cu 25% mai scump.=]]GG!

  • Scumpirea vine de mana cu noul client, ca la fel se intampla si pe steam, daca ai contul facut pe steam poti cumpara MD DOAR in euro. Care sunt mult mai scumpe bineinteles.

  • Majoritatea care bagam multi bani in joc nici macar nu stam in Romania, prea putini care locuiesc in tara. Nu ne afecteaza cu nimic, preturile pentru noi raman la fel in continuare.

    Amuzant forumul unde se plang majoritatea farmerilor de map2 care abia daca baga 25-50 lei lunar pentru o manusa, prea scump domne.

    Nimeni nu e obligat sa bage iar cei care zic ca vai metin in 2020, ce cautati aici? :))

    Bafta la joc!

  • Majoritatea care bagam multi bani in joc nici macar nu stam in Romania, prea putini care locuiesc in tara. Nu ne afecteaza cu nimic, preturile pentru noi raman la fel in continuare.

    Amuzant forumul unde se plang majoritatea farmerilor de map2 care abia daca baga 25-50 lei lunar pentru o manusa, prea scump domne.

    Nimeni nu e obligat sa bage iar cei care zic ca vai metin in 2020, ce cautati aici? :))

    Bafta la joc!

    Sigur...doar voi bagati bani in joc care v-ati dus toti doctori in UE.Sunt in tara si multi care baga bani.Chiar si pentru farmerul ala care baga 50 roni pe luna este un client si este si firesc sa-si exprime parerea.Sunt afectati cei care cumpara md-uri cu paysafecard.Am jucat si alte jocuri online unde am bagat si in dolari.Pana la urma GF este o firma care ia ce decizii crede de cuviinta pentru a exista in continuare.Bune sau rele nu ne forteaza nimeni sa le jucam jocul.Este doar alegerea noastra.

  • Ideea e in felul urmator, mereu a fost asa doar ca unii poate nu inteleg altii inteleg dar vor tam tam.Eu am mai spus intr un coment.GF e o firma da?Bun, o firma distribuie servicii sau presteaza servicii,noi suntem clienti fie ca avem lvl 120 fie ca suntem lvl 20 ideea e f f f f simpla.Iti face placere sa colaborezi INDIRECT CU GF?Adica sa te joci ?Vrei sa fii la un alt nivel decat ceilalti?Dai banu, nu vrei sa fii la alt nivel il joci fara donatii si inaintezi mai greu.e simplu.Vrei sa joci joci nu vrei sa joci,nu iti baga GF MANA IN BUZUNAR. CI TU SINGUR ,IMPINS DE INSTINCTUL DE A FI MAI SUS DECAT ALTII. :)Spor la joc si lasati plansul.Fara suparare dar daca o luam logic. cam asa e.Pace!!!!:beer:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • Majoritatea care bagam multi bani in joc nici macar nu stam in Romania, prea putini care locuiesc in tara. Nu ne afecteaza cu nimic, preturile pentru noi raman la fel in continuare.

    Amuzant forumul unde se plang majoritatea farmerilor de map2 care abia daca baga 25-50 lei lunar pentru o manusa, prea scump domne.

    Nimeni nu e obligat sa bage iar cei care zic ca vai metin in 2020, ce cautati aici? :))

    Bafta la joc!

    Si te-a intrebat cineva ceva? Cot la cot, daca-ti arat cati bani am bagat in 13 ani de metin faci infarct. Si stau in tara. Dar trebuie sa se gaseasca unu ca tine, care munceste in Anglia de-si rupe carca si baga si el 100 de lire pe luna si rade de altii ca baga 25-50 lei. Am sute de conturi, facute de mine pe toate serverele de .ro ce au existat, si farmerul meu de map 2, daca ar avea nivel, ar bate metine in fermecata asa ca nu va mai bateti greilor cu pumnii in piept, NIMENI nu e ZEU pe acest joc si nu va fi niciodata, asta e jocul, mereu exista loc de imbunatatire. Cat despre cine ne obliga sa jucam in 2020? JOCUL, ca ma facut sa bag ogramada de bani in el si acum mi-ar parea rau de investitie incat sa nu mai joc. Mai ganditi un pic inainte sa scrieti comentarii, cei care se plang o fac cu un motiv, nu va inteleg pe voi cei care veniti sa va bagati aiurea in seama. De parca ar interesa pe cineva ca pe tine sau altu nu-i afecteaza nimic, acesta este scopul discutiei, sa discutam ce nu ne convine in urma update-urile deplorabile aduse de GF.

    :puke: NU DONATI IN ACEST JOC!

  • Majoritatea care bagam multi bani in joc nici macar nu stam in Romania, prea putini care locuiesc in tara. Nu ne afecteaza cu nimic, preturile pentru noi raman la fel in continuare.

    Amuzant forumul unde se plang majoritatea farmerilor de map2 care abia daca baga 25-50 lei lunar pentru o manusa, prea scump domne.

    Nimeni nu e obligat sa bage iar cei care zic ca vai metin in 2020, ce cautati aici? :))

    Bafta la joc!

    Cand vor ajunge serverele cum era Cordelus inainte de fuziune, atunci te ve-i intreba tu: oare mai gasesc pe cineva cu care macar sa vorbesc pe joc ? oare mai am cu cine merge la un bos ?


    Orce jucator este important chiar daca baga doar 25 sau 50 lei, fara aia tu poti baga mii de euro si cand ve-i constata ca esti singur o sa-ti schimbi parerea. Fara comunitate jocul este mort. Spor la joaca !

  • Mă baieti, voi nu v-ati saturat de atata protest 😅😅 nu va mai stresati ca nici ei nu se streseaza. Probabil nici n-au ce face cred..

    Cand s.a implementat mitica daca era sa se ia dupa feedbacku vostru nu se băga.

    Daca era sa fie luat feedbacku de la serverul rubinum acum era marit dropu..si asa mai departe(cufar bijuterii) știți voi mai bine ...

    Ideea e ca daca vor sa introduca ceva in joc o fac..e proprietatea lor..vor 1000 md la 500 euro o fac si gata..ca nu e etic..ca nu e ok pt managementul jocului..ca nu e etc., aia e alta problema..ei raspund.

    Sunteti(suntem) consumatori/clienti..ei pun muzica noi dansam 😅👍

    Deci folositi si voi forumul strict pt anunturile domnului half pt info referitoare la evenimentele viitoare si eventual graffix pt item shop.

    Numa' bine ca viata e scurta si vin acușica sfintele sarbatori americane cu dovlecei si vrajitoare.. 👻☠💀👽

  • Am vrut sa bag si eu 20 lire sa ma apuc de metin, dar mi sa facut pofta de o friptura si un vin bun, asa ca acum stau la masa beau un sprit imi umplu burta si rad de voi care baga-ti bani in ragalia asta de joc cand sunt alte iocuri unde un donator poate fi mai sus decat unu care nu doneaza cu 5% ala fiind premium plus sau vip, ah si restu doar dress-uri, cat despre GF compania nu-s buni nici de pus la gogonele , hai sa semnal o petitie sa renunte la joc ca nu-s de ei, mai bn sa vanda jocul l companii turce, pt ca daca va dau un print va faceti cruce

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

  • Fratilor, daca pana acum in 2020 nu v-ati dat seama ca GF fac doar ce vor si niciodata, dar niciodata nu au tinut cont de parerea jucatorilor inseamna ca aveti o problema.


    Desi am votat ca nu vrem alchimia mitica, oricum ni s-a bagat pe gat dupa 2-3 luni, bonusurile 6/7 si la fel si cu alte update-uri, nici nu ne-au luat in seama. Eu zic ca ar fi cazul sa va obisnuiti deja cu treburile astea. Pe ei pur si simplu nu-i intereseaza, vor doar sa faca bani cat se poate si atat.


    Cine a zis ca jocul v-a mai rezista 1-2 ani, cred ca glumeste. Si daca serverele vor incepe sa se goleasca vor exista alte planuri de back-up pentru ei ca sa nu piarda, cine stie poate se va ajunge la unirea serverelor de pe comunitatile internationale si vor fi tot felul de jucatori, nemti, francezi, spanioli, turci. Pe alte jocuri MMORPG cam asa este. O sa comunicati in engleza si gata. Metinul va mai merge inca 5-10 de acum inainte lejer. Cei care vreti sa mai jucati bine, cine nu e liber sa plece...


    Este un joc free pana la urma chiar daca esti cam obligat sa bagi md-uri ca sa avansezi, sunt destule metode de a face yang usor... De ex eu scot 2 woni pe saptamana si pentru treaba asta imi ia cam 1 ora jumate deci asta inseamna 30kk pe zi, bine inteles ca nu am lvl mare, am lvl 75. Sunt destule event-uri din care se face yang la greu, trebuie doar sa vrei si sa ai putina dabdare. De ex la evenimentul Jigsaw cu cufere de peste, unii au scos MILIARDE din eventul ala si nu puteti sa-mi ziceti mie ca a fost un event naspa, la fel si cu eventul Trio Montru, dar na cand lenea e mare asta e..

  • 1 .Nu, nu avem nici o problema, dar Feedbak-ul este important ptr ca GF trebuie sa stie ce spune lumea, ce gndeste despre actualizari si ce ar astepta de la GF ca sa continue sa joace.


    2. La punctul 2 ai dreptate, deja ne-am obisnuit cu treburile astea)) Putinii care am mai ramas inca incercam sa facem cv ptr a nu pleca si noi de aici. daca chiar nu-i intereseaza o sa plecam si noi ptr ca nu avem de ales.


    3. Jocul poate sa mai reziste inca 20 de ani daca GF isi va permite sa-l mai tina activ. In ceea ce priveste unirea cu serverele altor tari va fi umpic mai dificil ptr toata lumea, in primul rand din cauza limbi (nu toata lumea stie engleza) si in al 2-lea rand din cauza diferentelor de salarii fata de alte tari si primi care abandoneaza vor fi ai nostrii))


    4. Din 30kk pe zi 15 dai pe licori finisaje si teleporter, castig curat iti ramane 15kk? in cat timp echipezi si tu o alchimie mitica macar clara ca sa fii in rand cu lumea ? Degeaba scot miliarde aia de care spui tu daca yangul nu mai are valoare.


    Concluzie.Sfatul tau de mai sus este evident sa nu mai avem pareri si sa ne vedem de treaba noastra dar Daca noi nici macar nu mai incercam sa ne spunem neplacerile si lasam totul sa vina asa cum ne-au obisnuit sigur la sfarsitul anului 2020 o sa avem doar 1 singur server pe care o sa cam bata vantul. Deja eu de la noul client nu mai pot intra decat pe 2 conturi si sta procesorul la 70% e prea mult, o sa stept sa vad daca fac cv in privinta aceasta si pana atunci o sa mai intru doar sa-mi salut putini amici care mi-au mai ramas pe joc.