[Discutii]RIDICAȚI ARMELE - PREGĂTIȚI-VĂ PENTRU SERVERUL DE EVENIMENTE PVP! //Editat by GYLDA

  • Ce parere aveti de noul eveniment / tin sa precizez ca as dorii mici amanunte cum ar fii faptul daca iti poti teleporta caracterul creatla final de event ? cu iteme fara ? e in genul noel sau ne luptam doar pentru a face acele puncte de rank si sa speram ca ne clasam bine pentru a ne bucura de premii ?

  • Mie mi se pare o prostie. De ce ? Cine baga bani o sa faca legea, iteme pvm mai faci cum faci fara sa bagi bani, dar pvp nu prea ai cum, decat sa le cumperi de la cei ce baga. Oficalul din pacate o da din ce in ce mai mult in pokemon...Am jucat pe sv Noel si sunt fan pvp , dar din punctul meu de vedere nu merita sa imi pierd timpul pe "serverul pvp" deschis din cauza foametei de bani, care ia cam lovit pe astia de la GF.


    PS: Cand ceream evenimente pvp raspunsul lor era "Nu sunt echilibrate clasele", da ce acum le-au echilibrat cumva si nu stiu eu ? Din punctul meu de vedere ar trebui sa dea de gandit lucrul asta. Cine poate trage concluzii bine, cine nu asta e...nu trebuie sa ii duca pe toti capul...

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Probabil ca din cauza unui start cu levl si cu iteme mai putin tari decat cele de pe servarele vechi nu o sa fie asa mare problema ca nu sunt echilibrate clasele,insa parerea mea e de ce m-as bate acolo cu o sabie data de la mis de 10 lvl sau sa incerc sa imi fac o batalie + 9 cu bns dublu hh sau armuri coliere etc, chiar si daca le-as putea lua pe servarul vechi ce sa fac cu un colier lacrima sau aur + 4 sau + 6 cu 15 sab 15 maini daca deja am sau avem pe servarele vechi,trebuie sa merite premiul final asa de mult incat sa te faca sa te bati acolo pentru ca altfel.. nu stiu ce ar putea fi asa tentant...? :zipit:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • Pregatiti-va portofelele,cardurile pt. ItemShop din serverul pvp. Mai bine ne vedem de viata noastra, sa asteptam eventul de Craciun (tot in IS )...Cu siguranta va fi si serverul de Craciun...deci ItemShop dublu.

  • A reusit cineva sa inteleaga daca va rula pe serverele existente sau va fi unul noel ?

    Din toate recompensele ce le-am vazut singurul interesant mi se pare cel cu 80% daune pve timp de 10 minute ca il mai poti folosi la anumiti bosi.

    Chiar si asa, merita efortul ?

  • A reusit cineva sa inteleaga daca va rula pe serverele existente sau va fi unul noel ?

    Din toate recompensele ce le-am vazut singurul interesant mi se pare cel cu 80% daune pve timp de 10 minute ca il mai poti folosi la anumiti bosi.

    Chiar si asa, merita efortul ?

    Lansăm următoarele pre-evenimente pe servere obișnuite, astfel încât să vă puteți pregăti pentru serverul special de evenimente:


    Server de Eveniment

    Aici e lumea PvP! Obține puncte de rang în nenumăratele activități PvP și câștigă recompense uimitoare!


    Start: vineri, 22 noiembrie 2019

    Sfârșit: vineri, 31 ianuarie 2020


    Va fi lansat un server de evenimente pentru fiecare dintre următoarele țări:

    • Regatul Unit

    • Republica Cehă

    • Franța

    • Germania

    • Ungaria

    • Italia

    • Polonia

    • Portugalia

    • România

    • Spania

    • Turcia

    • Emiratele Arabe Unite



    Este clar ca va fi un NOEL

  • A reusit cineva sa inteleaga daca va rula pe serverele existente sau va fi unul noel ?

    Din toate recompensele ce le-am vazut singurul interesant mi se pare cel cu 80% daune pve timp de 10 minute ca il mai poti folosi la anumiti bosi.

    Chiar si asa, merita efortul ?

    O sa fie un server nou cu evenimente pvp, dar bonusurile alea o sa fie pe tot contul de metin, exact cum e manusa ( cel putin eumasa cred ).

    Pregatiti-va portofelele,cardurile pt. ItemShop din serverul pvp. Mai bine ne vedem de viata noastra, sa asteptam eventul de Craciun (tot in IS )...Cu siguranta va fi si serverul de Craciun...deci ItemShop dublu.

    Serverul de Craciun eu zic ca merita din plin, scoti mult mai mult decat bagi, eu m-am ales cu 3 caractere full + recompense misiuni si lv la greu. In Noel mi se pare cel mai bine sa investesti bani.


    PS: Acum am vazut durata serverului, cel mai probabil adio Noel anul asta :)

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

    Edited once, last by Sayabuse ().

  • O sa fie un server nou cu evenimente pvp, dar bonusurile alea o sa fie pe tot contul de metin, exact cum e manusa ( cel putin eumasa cred ).

    Serverul de Craciun eu zic ca merita din plin, scoti mult mai mult decat bagi, eu m-am ales cu 3 caractere full + recompense misiuni si lv la greu. In Noel mi se pare cel mai bine sa investesti bani.


    PS: Acum am vazut durata serverului, cel mai probabil adio Noel anul asta :)

    Acest server este NOEL-UL de anul acesta. Tu chiar te asteptai sa fie exact ca cel de anul trecut?)))

  • Deci s-a renuntat la ideea de a se organiza evenimente PVP de prin 2014 cand totusi era acel eveniment numit "KING" pe motivul ca, clasele nu erau si nu sunt echilibrate. Acum in 2019 aflam ca se va tine un eveniment tip "KING" si se va face chiar un server special unde sa se poata desfasura acest eveniment magnific. Cu totii stim ca cei din conducerea acestui joc cauta sa faca foarte mult profit de pe urma jucatorilor care isi doreau un asemenea eveniment pentru a demonstra cat de buni sunt in acest mod. Pregatiti-va banii ca item-shopul va asteapta cu bratele deschise. Eu nici nu voi intra pe idiotenia asta de server.

  • asteptati sa se dea toate detaliile, in caz contrar nu va obliga nimeni sa jucati si vor fi evenimente de craciun si pe sv vechi..

  • asteptati sa se dea toate detaliile, in caz contrar nu va obliga nimeni sa jucati si vor fi evenimente de craciun si pe sv vechi..Toata lum,e

    Nu toata lumea o sa plece de pe serverele vechi pe asta nou dar e destul sa se injumatateasca si piata va fi afectata negativ, Cand se vor intoarce cei de pe serverul de eveniment inapoi cele vechi vor fi goale de tot. Pacat ca cei de la GF nu iau in serios ceea ce se intampla de fapt, sa-si dea seama ce au facut cu jocul si sa incerce sa remedieze problemele in loc sa umble doar dupa castig si servere noi care sa afecteze negativ serverele existente.

  • Nu toata lumea o sa plece de pe serverele vechi pe asta nou dar e destul sa se injumatateasca si piata va fi afectata negativ, Cand se vor intoarce cei de pe serverul de eveniment inapoi cele vechi vor fi goale de tot. Pacat ca cei de la GF nu iau in serios ceea ce se intampla de fapt, sa-si dea seama ce au facut cu jocul si sa incerce sa remedieze problemele in loc sa umble doar dupa castig si servere noi care sa afecteze negativ serverele existente.

    stai linistit ca oricum mai suntem cate o mana de oameni pe fiecare sv, nu mai sunt de mult plozi care sa produca la evente, daca nu o sa fie recompense foarte mari o sa se joace genu de playeri care se lasa dupa o luna iar daca o sa fie recomepense mari de ce sa nu profitam si noi cei vechi, cea mai mare problema pe sv vechi sunt cl-urile care sunt de 2 ori pe an, aici s-ar putea lucra putin ...

  • asteptati sa se dea toate detaliile, in caz contrar nu va obliga nimeni sa jucati si vor fi evenimente de craciun si pe sv vechi..

    Ce detalii doresti?Ok or sa fie dar nu crezi ca nu doar de zile importante avem nevoie de evenimente CL ca asta o sa fie sigur printre evenimentele de craciun.Adica tu faci meley sau Hydra doar de craciun sau noi ceilalti zodiac si noul rege bos il facem doar in anumite zile?Nu,jucam asa cum ne permite timpul fiecaruia ,dar jucam zilnic asadar zilnic consumam critica patrundere instanta. + FINISAJE.Eu unul privesc putin dezamagit cum altii dp alte servare(romania rubinum) se lafaie in instante critice patrunderi si zeu dragon (am inteles ca asta e de fapt roul lor ca si servare sa fie UNICE)dar cu celelalte ce facem?Le dam la... W C?Half arunca un ochi pe Phoenix si spune mi cat costa 200 CL?.Nu tine de tine dar asa ca o paranteza.. 7 woni pe 200 cl.. sincer nu e ok. nu faci tu pretul sau nu ai tu putere sa decizi dar faptul ca GF are retineri in a ne da evenimente care contin OBIECTE CONSUMABILE VITALE PENTRU NOILE IMPLEMENTARI o sa se simta in viitor!Stiu ca nu are elgatura CU CE SE SCRIE AICI DAR..

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • Ce detalii doresti?Ok or sa fie dar nu crezi ca nu doar de zile importante avem nevoie de evenimente CL ca asta o sa fie sigur printre evenimentele de craciun.Adica tu faci meley sau Hydra doar de craciun sau noi ceilalti zodiac si noul rege bos il facem doar in anumite zile?Nu,jucam asa cum ne permite timpul fiecaruia ,dar jucam zilnic asadar zilnic consumam critica patrundere instanta. + FINISAJE.Eu unul privesc putin dezamagit cum altii dp alte servare(romania rubinum) se lafaie in instante critice patrunderi si zeu dragon (am inteles ca asta e de fapt roul lor ca si servare sa fie UNICE)dar cu celelalte ce facem?Le dam la... W C?Half arunca un ochi pe Phoenix si spune mi cat costa 200 CL?.Nu tine de tine dar asa ca o paranteza.. 7 woni pe 200 cl.. sincer nu e ok. nu faci tu pretul sau nu ai tu putere sa decizi dar faptul ca GF are retineri in a ne da evenimente care contin OBIECTE CONSUMABILE VITALE PENTRU NOILE IMPLEMENTARI o sa se simta in viitor!Stiu ca nu are elgatura CU CE SE SCRIE AICI DAR..

    tu nu ai citit ce am scris eu sau nu ai inteles, am zis ca cl-urile sunt o problema pe sv vechi, sunt prea rare.

  • Ce detalii doresti?Ok or sa fie dar nu crezi ca nu doar de zile importante avem nevoie de evenimente CL ca asta o sa fie sigur printre evenimentele de craciun.Adica tu faci meley sau Hydra doar de craciun sau noi ceilalti zodiac si noul rege bos il facem doar in anumite zile?Nu,jucam asa cum ne permite timpul fiecaruia ,dar jucam zilnic asadar zilnic consumam critica patrundere instanta. + FINISAJE.Eu unul privesc putin dezamagit cum altii dp alte servare(romania rubinum) se lafaie in instante critice patrunderi si zeu dragon (am inteles ca asta e de fapt roul lor ca si servare sa fie UNICE)dar cu celelalte ce facem?Le dam la... W C?Half arunca un ochi pe Phoenix si spune mi cat costa 200 CL?.Nu tine de tine dar asa ca o paranteza.. 7 woni pe 200 cl.. sincer nu e ok. nu faci tu pretul sau nu ai tu putere sa decizi dar faptul ca GF are retineri in a ne da evenimente care contin OBIECTE CONSUMABILE VITALE PENTRU NOILE IMPLEMENTARI o sa se simta in viitor!Stiu ca nu are elgatura CU CE SE SCRIE AICI DAR..

    Din ce imi aduc eu aminte CL au fost mereu de 1 decembrie pentru ca e ziua nationala si probabil o sa fie si anul asta + de revelion. Daca tineti minte anul trecut a fost si de 1 dec si de revelion. Oricum parerea mea e ca sunt mult prea putine eventuri cu cl. Cat despre detalii probabil ca se v-or da recompense gen Noel iar daca v-a fi ca Noel ( cu mutarea contului + iteme ), atunci mai mult ca sigur o sa ma apuc ca sa ma pot muta pe Romania, pentru ca serverele vechi din punctul meu de vedere nu mai merita deloc, din cauza ca nu sunt evenimente mai deloc, si ma refer la evenimente cu drop la zeu si manuale, pentru ca eu mi-am bagat contul la vanzare din cauza ca nu ai cu ce plusa itemele de lv mare pe care bless-ul nu are niciun efect. Si eu nu sunt genu care sa bage bani la greu. De la un anumit lv devii dependent de is daca vrei sa evoluezi si nu mi se pare normal sa depinzi de el si pentru plusarea itemelor, mai ales ca sunt atatea iteme cu sansa foarte mica de reusita dupa lv 100+ . Ar trebui sa dea drumul la transfer si spre Romania deja s-au mutat multi prima data, deci ar trebui sa avem si noi dreptul asta, nu sa ne bagam conturile la vanzare ca sa o luam de la 0 acolo.

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Remarc ca unii din voi stati pe forum numai pentru a face hate si pentru a aduce comentarii idioate la absolut orice se implementeaza fie ca este bun,fie ca este rau, si din cauza voastra se trimite un feedback negativ atunci cand nu este nevoie.


    Revenind la subictul postului,evenimentul serverul temporal nu te obliga sa participi,poti juca in continuare pe serverul vechi,desi din propia experienta pot spune ca aduce un profit extraordinar.Nu te obliga nimeni sa participi la pvp,poti juca strict pvm,sa nu mai vorbesc de avantajul enorm pe care acest server il ofera tuturor celorlalte servere prin mini ploaia de metine activata permanent.

    Daca cineva vrea sa fie numarul 1 acolo,foarte bine,nu baga din banii vostrii,nu ar trebui sa va preocupe oricum.

    Serverul temporar este benefic atat jucatorilor vechi care vor sa isi faca caractere noi plus un profit,cat si pentru cei noi care pot avea un start mult mai bun.


    Incetati sa va mai plangeti si faceti ceva util cu timpul vostru!

  • Da domnul Cristi1 si vad ca exact ceea ce spui tu mai sus se si intampla, de la o zi la alta tot mai putini jucator isi se vede cu ochiul liber ca serverele se golesc. Mare pacat.....

  • Atât de mare e foamea încât l-au băgat pe Bernie in Itemshop(il băgau mereu în decembrie).....posibil ca pe serverul pvp o să fie TOTUL.

  • Pe mine, ca jucator 99% pvp nu ma atrage deloc serveru asta, de ce sa stau eu sa fac cont nou când de atata timp lucrez la niște iteme pvp și la caracter propriu zis? Ah da, ca sa bag bani ca sunt ăștia morți de foame... din partea mea sa va ia o gârla de rahat cu serveru vostru cu tot. In loc sa băgați event pe serverele vechi voi inventați un server nou, ca na dacă băgați pe cel vechi pote se mai și distrează playerii fără sa bage bani, mai da-i in pl mea sa se distreze pe

    Item Shop.


    GYLDA//Avertisment pentru limbaj agresiv.

    Edited once, last by GYLDA ().