[Discuții] Event Halloween 2017

  • trebuie si putina tactica la acest joc,dar mai mult se bazeaza pe noroc in mare parte


    azi am reusit sa fac 10 placi de yut-nori din care doar 4 manunchi yut-nori argintii si 1 auriu am reusit sa fac


    la manunchiul auriu a fost noroc chior,se intampla o data la 100 de partide acest fenomen.

  • salutare :*
    in legatura cu eventu sincer imi place acesta idee de a schimba un pic din monotonia eventului de halloween care era in ani trecuti cu dovlecei , in privinta dropului e cam slab foarte slab tinid cont ca acest joc e nou foarte multi playeri nu stiu cum se joaca , nu ai sansa mereu sa invingi calculatorul etc eu zic ca 40% mai mult sansa la drop de crengute era bine venit ori cum nu iti pica mereu ceva bun din cufere si nu reusesti sa faci mereu cufere de aur sau de argint daca s-ar putea sa mariti dropul ar fi un event super frumos macar cu 30-40% :*
    pentru cei care nu stiu cum se joaca uitativa pe youtube si o sa gasiti multe videoclipuri din care sa va faceti o idee si o tactica cum sa invingeti calculatorul nu e greu( apropo acest joc necesita si o tactica ) eu deobicei incerc sa prind piesele calculatorului sa le scot o data afara si sa am un avantaj la fuga de citeva casute bune :D si functioneaza cam 80%
    spor la joc si la farmat :*

    Asa cum spuneam si mai devreme....ador sa joc "nu te supara frate " in varianta coreeana!!
    Nu vreau sa jignesc pe nimeni...dar daca tu chiar crezi ce spui,,,no comment!
    Strategie la un joc cu zaruri...scuze,bete!!!
    Scuze ca intreb,dar nu ma pot abtine...tu joci si "pacanele" cumva??? si acolo ai o strategie impotriva masinilor??
    Imi cer scuze pentru sarcasm dar nu am inceput sa joc metin ca sa ma joc cu un pc acest joc.
    PS:Pentru fanii YutNori il gasiti on-line daca sunteti pasionati!!

  • sa sti ca nu ma supar pentru faptu ca mi-ai raspuns un pic mai ,, dur,,
    1 nu joc pacanele si nici nu am jucat e o prostie in varianta mea acel joc pacanele care foloseste un algoritm facut in asa fel sa pierzi bani
    2 incearca sa intelegi jocul de yut nori o sa vezi ca este simplu
    3 daca nu iti place eventu nu farma la betisoarele de mesteacan simplu si clar
    4 imi place eventu pentru ca e ceva nou dropul e un pic cam slabut si asta nu chiar asa de bine de accea am si mentionat
    5 ori ce joc necesita o strategie mie deobicei imi ies argint in proportie de 80% am luat si aur 1 cufar si restu cupru dropul nu a fost super stralucit sau extrem de wooooauuuu da ori ce este moca e bine venit acuma de la omul sarac iei ce iti da :D
    6 de ce nu incerci sa stai catacombe cu sura de 75 sau templu cu cont de lv mic sa faci citeva tablite in plus?

    :missilelauncher::dash::dash::dash::rocketlauncher::rocketlauncher::rocketlauncher:

  • Iti multumesc pentru precizari!Sa stii ca ar fi fost insa bine venite intr-o gramatica mai corecta .....in rest...mult succes in continuare la argint si aur!
    Asta este..ce sa-i faci,nu toti suntem capabili sa intelegem un joc atat de inteligent si de complex ca acest magnific yut nori.Recunosc faptul ca probabil jocul imi depaseste capacitatea intelectuala.Probabil ca nu am jucat in copilarie suficient de mult "nu te supara frate" si imi este tare greu sa inteleg cum sa mut un pion dupa ce arunc cu zarul...scuze...cu betele!!!!
    Promit ca maine o sa fac un studiu referitor la "strategia" jocului yut nori!!
    Referitor la sintagma amintita la punctul 5...
    NO COMMENT!!!

  • Eu am reusit sa fac 11 placute de cand a inceputul eventul si pana acum, am level 35. Am facut 8 argint si 1 aur si daca vreti sa ma credeti, stiti cum am facut aurul? Am dat prima oara Do, a doua oara tot Do, a 3 oara Inapoi Do si gata, nu mi-a venit sa cred ca s-au nimerit toate.

  • Am si eu o nedumerire, de ce doar cu costumul albastru poti primi acel bonus de 100% exp? De ce ,cu costumul auriu nu poti primi acel bonus? avand in vedere ca este tot set ? Pentru a primi bonusul, nu mi convine sa schimb costumul+casca, de ce nu s-a facut un al 2-lea sigiliu ? soparla de foc sau ma rog...nu mi se pare in regula, ca eu daca am costumul auriu sa nu pot beneficia de acel bonus, ma rog, strategii de marketing, ce pot face...inghit in sec si aia e.

  • *editat


    *Bebe.Strumph: Daca un anumit user te deranjeaza prin ceea ce scrie si consideri ca a incalcat regulile, il raportezi. Daca nu a incalcat regulile il ignori. Nu te apuci de jignit pe forum. Te rog sa iti moderezi limbajul afisat pe forum. Avertisment pentru insulta.

    :missilelauncher::dash::dash::dash::rocketlauncher::rocketlauncher::rocketlauncher:

  • Cel mai slab eveniment de Halloween de pana acum. Daca nu bagi bani in joc, si ma refer la bani grei, pentru ca usor am incercat sa bag si eu, nu ai nicio sansa. Dropul e extrem de slab, iar jocul este absurd. M-am simtit ca la un aparat de pacanele de boschetari la care sansa de castig e 2%. Fie se creste rata de drop, fie se imbunatateste rata de castig, pentru ca degeaba cufarul auriu are un continut foarte consistent daca doar 1 jucator din 100 reuseste sa ia acel cufar. Scopul jocului este pana la urma distractia, nu "chinul" absurd la care sunt supusi o mare parte din jucatori. Multi farmeaza ore in sir in fata calculatorului, ca sa faca abia o placa Yut Nori, si nici aia nu e sigur ca o face in 1 zi. Nu, nu sunt obsedati de metin2, sunt chinuiti de producatorii insetati de bani care trateaza jucatorii ca fiind niste mijloace de profit. Cred ca ultimul eveniment de care intr-adevar am putut sa ma bucur a fost prima versiune a evenimentului Okey. Dupa 1 saptamana sau 2 l-au modificat, ca nu aveau ei de castigat nimic, si au scazut sansa la drop sa faca lumea sa cumpere manusa de pe site. A trecut mult timp de atunci, si lumea a trebuit sa se obisnuiasca din pacate, dar se cam aduna toate chestiile astea, si nu, nu se lasa multa lume de metin2, pentru ca inca mai spera ca poate poate le mai vine mintea la cap producatorilor, dar parerea mea e ca e degeaba.

  • cum sa spui ca dureaza o zi sa faci o placa yut-nori? Dropul la crengute mie sincer mi se pare foarte bun, e umpic cam exagerat sa ceara 28 pt un set dar tot se fac chiar si 3 seturi pe ora.
    Pacat ca la cuferele bronz nu au bagat un drop mai de Doamne-ajuta, in rest mie mi se pare un event dragut.

  • Vreti sa fiti fericiti si sa va bucurati de eveniment? Nu mai pariticipati la eveniment... Eu asa fac si ma simt minunat.Nu ma mai enervez deloc...Oricum... Mi se pare o nesimtire sa propui ceva care nu aduce nici un folos playerilor.Aaaaa...sa nu credeti ca nu am facut cufere de aur....Am facut 5 pana acum...si...am luat yang 2 bless si o soparla din aia.Asta din 2 k MD si ore de farmat.Puteti calcula cam cate table din alea am spart. Mi-am propus sa nu mai particip la acest eveniment...Il consider nefolositor pentru mine,ba mai mult m-a incurcat.Din 2k MD bagam add si schimba si faceam de 1000 ori mai mult.Mai de folos sunt costumele si acadeaua.In rest...m-am obisnuit de ceva vreme...cam 2 ani de cand GF face astfel de evenimente.Doar nervi si deloc distractie.Cand am vazut prima data cutiile alea in IS am avut un deja-vue...E de rau.


    As propune sa nu mai faca evenimente.Distruge jocul acesta.Doar cei cu hack se folosesc...Mai ales la evenimente de pescuit...cand s-au imbogatit in 5 zile.Un player normal care a incercat acelasi lucru a luat ban c-a pescuit prea mult...asta-i buna.Frumos!
    Acesta cred ca ar fi cel mai puternic feed-back.Ce rost mai au evenimentele daca nimeni nu participa la ele. Eu asta voi face.Aici ma refer in special la MD bagate.Prefer sa cumpar altceva din IS.

    Edited once, last by fantasy88 ().

  • Zakuska am eu impresia sau tu esti frustrat rau de modul in care imi exprim opinia in legatura cu acest event( libera exprimare e garantat de constitutie.. :growup: numai stalin avea lozinca :cine nu e cu mine e impotriva mea si hitler ..etc )
    1 mi se mai intimpla sa scriu gresit cind tastez si nu mai stau seara sau noaptea sa ma corectez ,adevaru ca nu putem fi toti persoane inteligente si destepte ca tine ( sincer chiar nu mi-as dori sa fiu unu ca tine)
    2 punctu 5 este un proverb in cazu in care ,,inteligenta ta aia super evoluata ,, nu stie ce este cauta pe google (si google este util si mai inteligent ca tine)dar ca sa te scutesc de un efort titanic iti spun ce inseamna proverbul de la omul sarac iei ce iti da : adica cu alte cuvinte iei ce poate sa iti ofere din putinu care il are nu sa iti faci iluzii desarte ca te vei imbogati peste noapte in cazu de fata obti doar atit cit ofera cei de game forge putinul acela care este un surplus la jocul in sine( stiu multi doresc si eu de ce sa nu recunosc am vrea un event in care sa ne facem itemele ca pe private sau sa terminam cit mai repede cu itemele ,alchimia ...etc din pacate nu se poate )astea sunt regulile fixate de game forge si nu avem ce face
    3 in locul tau mi-as consuma mai mult energia in joc sau pe forum in cazurile care intradevar necesita cu adevarat atentie si nici decum sa te legi de alti colegi ( modul foarte greu de crestere de la 75+ , echilibrarea raselor care a devenit o dezechilibrare totala de fapt etc...)
    4 am o intrebare tu joci pe apollo cumva la albastri? ( ma gindesc ca poate te am ca victima in ,, cazier ,, si de aici modul tau de a fi asa de ,,dur,, na zic si eu poate mi-ai recunoscut numele pe care jucam inainte :D

    :missilelauncher::dash::dash::dash::rocketlauncher::rocketlauncher::rocketlauncher:

  • Cel mai slab eveniment de Halloween de pana acum. Daca nu bagi bani in joc, si ma refer la bani grei, pentru ca usor am incercat sa bag si eu, nu ai nicio sansa. Dropul e extrem de slab, iar jocul este absurd. M-am simtit ca la un aparat de pacanele de boschetari la care sansa de castig e 2%. Fie se creste rata de drop, fie se imbunatateste rata de castig, pentru ca degeaba cufarul auriu are un continut foarte consistent daca doar 1 jucator din 100 reuseste sa ia acel cufar. Scopul jocului este pana la urma distractia, nu "chinul" absurd la care sunt supusi o mare parte din jucatori. Multi farmeaza ore in sir in fata calculatorului, ca sa faca abia o placa Yut Nori, si nici aia nu e sigur ca o face in 1 zi. Nu, nu sunt obsedati de metin2, sunt chinuiti de producatorii insetati de bani care trateaza jucatorii ca fiind niste mijloace de profit. Cred ca ultimul eveniment de care intr-adevar am putut sa ma bucur a fost prima versiune a evenimentului Okey. Dupa 1 saptamana sau 2 l-au modificat, ca nu aveau ei de castigat nimic, si au scazut sansa la drop sa faca lumea sa cumpere manusa de pe site. A trecut mult timp de atunci, si lumea a trebuit sa se obisnuiasca din pacate, dar se cam aduna toate chestiile astea, si nu, nu se lasa multa lume de metin2, pentru ca inca mai spera ca poate poate le mai vine mintea la cap producatorilor, dar parerea mea e ca e degeaba.

    Te rog nu mai abera asa, te asigur eu ca intr-o zi faci 5-6 placi yut, nu stiu de tine unde farmezi, dar unde farmez eu fac cate 5-6 cum ziceam. Ceea ce ai scris mai sus este doar din suparare. Acum de nu vrei sa faci 10 cufere aurii pe zi, gandeste-te ca tu daca ai face 10, x ar face 10, y ar face 10, unde s-ar ajunge? Un eveniment este facut sa te distrezi si sa nu cauti sa faci miliarde de yang de pe urma lui. Mie mi se pare ok acest eveniment si nu o zic ca sa iau apararea celor de la Gameforge, din contra se putea mult mai bine cum se discuta si mai sus.

  • Dupa parerea mea acest eveniment este de tot rasul...am reusit cu greu sa fac pana acum in jur de 16-17 argintii si 2 aurii (nu, nu mint, am farmat, am manusa site, mi-am daruit mult timp pentru ca am vazut premii frumoase in argintiu si auriu), dar degeaba... drop-ul cuferelor este jalnic. Din cele argintii am luat cel mai fabulos premiu un ou maimuta, iar din cele 2 cufere aurii am luat 2 spade+0. Fenomenal nu ? Chiar aveam nevoie de acele spade...Nu inteleg ideea, dupa ce ca te chinuiesti o groaza sa faci un cufar auriu/argintiu, mai iei si yang sau arme de 70 pe care le vinzi la magazinul general... Trebuie facut ceva..ori scos drop-ul asta, ori scazut numarul de crengi pentru placa, ori crescut drop-ul lor la mobi. In asa fel incat sa facem si noi macar cateva cufere, nu cred ca le dam paguba..Am impresia ca fara 20-30 de aurii nu vezi ceva bun..

  • Si eu sunt dezamagit total de event,credeam ca este mai pe intelesul tuturor si are un drop frumos la aceste craci.Uite asa jucatorii numai joaca metin,din cauza ca intra vad ca nu rezolva nimic si ies de pe joc cum au intrat.In loc sa dea drop frumos la craci si in cufere dropul care este ei slabesc si dropul la craci.Eu in 2 zile abia am facut 28 craci in mapa95 :dash: .Pai mai are rost sa mai joc metin in ritmul inpus de GF??mai bine ma duc la plimbare cu familia si il las naiba de joc ca si asa nu se mai merita jucat la cum este in ziua de azi.Da stiu ca jocul trebuie evoluat,dar NU asa repede si cu versiuni de privat...pacat de event.Ascultati la mine ca si eventul Craciun 2017 este la fel de dezastruos ca si asta...succes

    La revedere metin2ro

  • Zakuska am eu impresia sau tu esti frustrat rau de modul in care imi exprim opinia in legatura cu acest event( libera exprimare e garantat de constitutie.. :growup: numai stalin avea lozinca :cine nu e cu mine e impotriva mea si hitler ..etc )
    1 mi se mai intimpla sa scriu gresit cind tastez si nu mai stau seara sau noaptea sa ma corectez ,adevaru ca nu putem fi toti persoane inteligente si destepte ca tine ( sincer chiar nu mi-as dori sa fiu unu ca tine)
    2 punctu 5 este un proverb in cazu in care ,,inteligenta ta aia super evoluata ,, nu stie ce este cauta pe google (si google este util si mai inteligent ca tine)dar ca sa te scutesc de un efort titanic iti spun ce inseamna proverbul de la omul sarac iei ce iti da : adica cu alte cuvinte iei ce poate sa iti ofere din putinu care il are nu sa iti faci iluzii desarte ca te vei imbogati peste noapte in cazu de fata obti doar atit cit ofera cei de game forge putinul acela care este un surplus la jocul in sine( stiu multi doresc si eu de ce sa nu recunosc am vrea un event in care sa ne facem itemele ca pe private sau sa terminam cit mai repede cu itemele ,alchimia ...etc din pacate nu se poate )astea sunt regulile fixate de game forge si nu avem ce face
    3 in locul tau mi-as consuma mai mult energia in joc sau pe forum in cazurile care intradevar necesita cu adevarat atentie si nici decum sa te legi de alti colegi ( modul foarte greu de crestere de la 75+ , echilibrarea raselor care a devenit o dezechilibrare totala de fapt etc...)
    4 am o intrebare tu joci pe apollo cumva la albastri? ( ma gindesc ca poate te am ca victima in ,, cazier ,, si de aici modul tau de a fi asa de ,,dur,, na zic si eu poate mi-ai recunoscut numele pe care jucam inainte :D

    Prerea ta buna la adresa propriei tale persoane nu poate decat sa ma bucure!
    In rest...hai sa fiu amabila si sa raspund:
    1-nu sunt greseli te tastare,ci de gramatica de clasa a5-a.(imi cer scuze,defect profesional)
    2-nu sa facut nici macar o aluzie la inteligentul "proverbul"care nici macar nu este un proverb
    3-aici recunosc faptul ca m-ai "batut"-am recitit de cateva ori fraza (din respect pentru efortul tau de a scrie)dar degeaba...asa ca...e ok cum spui tu!!
    4-nu joc pe Apollo,sa imi fie iertata greseala!Interesanta in schimb aici este lipsa ta de modestiein privinta acelor victime 8o din "cazier" .
    O zi minunata iti doresc!
    PS:cauta "frustrat" pe acel google si apoi eventual incearca sa reformulezi prima fraza!!!


    *Bebe.Strumph: Daca aveti ceva de impartit va rog sa o faceti pe pm. Ceilalti useri nu sunt obligati sa vada cum va certati. Avertisment pentru offtopic.

  • @zaluska nu vreau sa consideri ca te atac sau ca as avea ceva cu tine (sau cu oricine altcineva) dar atata timp cat iti dai osteneala sa corectezi si sa tii lectii de gramatica altora, poate vei observa ca in contextul "2-nu sa facut nici macar o aluzie la inteligentul "proverbul"care nici macar nu este un proverb" , "sa facut" se scrie "s-a facut" (cu cratima). O pun nu pe seama necunoasterii pentru ca sunt 100% convins ca stii foarte bine cum se scrie, ci doar pe seama rapiditatii scrierii sau a unei tastaturi cu probleme (mi se intampla si mie uneori). In niciun caz nu ai putea face si tu o greseala de gramatica de clasa a 5-a...nu? Totusi daca esti atat de critica cu altii, ar fi indicat sa recitesti ce postezi si sa fii mai indulgenta


    Pe de alta parte, ca sa revin la tematica topicului, vad ca sunt atat de multi nemultumiti pentru ca e ceva diferit de ce asteptau. Si de fapt cam ce asteptati? IN FIECARE AN ati fost nemultumiti de evenimentele organizate, faptul ca anul acesta sunteti la fel de nemultumiti nu este o surpriza. Probabil daca ar fi fost introduse niste skinuri de arma+, lumea ar fi fost mai vesela. M-ar amuza nespus sa nu se bage deloc skinuri de arma sa vad la ce cote poate ajunge nemultumirea :) (cu riscul sa imi expire si mie)

    Don't force it...take a bigger hammer !

    Edited once, last by Rapier ().