[Discutii][Open Beta] - Version 18.4 ! Editat by GYLDA

  • Exact asa e cum zici tu
    Daca nimeni nu face feedback nu se modifica nimic!Un mare PRO la zisele tale!!!


    Cea mai naspa faza va fii cea cu cioburile ne negociabile

  • Exact asa e cum zici tu
    Daca nimeni nu face feedback nu se modifica nimic!Un mare PRO la zisele tale!!!


    Cea mai naspa faza va fii cea cu cioburile ne negociabile

    nu va fi daca aplicam un fadback referitor la cioburi in nr cat mai mare de playeri .

  • Un google translate usureazaa treaba,nu trebuie neaparat sa scriem 100000 de fraze. 2 3 si bine punctate.Cred ca e timpul sa folosim si altfel browserul de cautate nu numai pe toate... sa nu mai zic ce :)...daca vrei poti daca nu te intereseaza nu poti!Simplu ca buna ziua dar nici nu aidreptul sa comentezi dupa ce joocul se modifica si tu nu mai poti bate ca inainte in mapele unde faceai bani desi ai avut posibilitatea sa lasi feedback o sa vedem pe forumul ro ca: ''METINUL S-A DUS PE APA SAMBETEI.VAII NUMAI CEI CU BANI.DONATORII O SA JOACE.'' etc etc. punteti mana intrati pe forumul beta in paralel deschideti un google translate si incepeti sa scrieti ce v-a place si ce nu.chiar daca google translate nu scrie la fel de corect sunt convins ca cine are ochi sa vada vede mai ales ca subiectele sunt asemanatoare!DACA CONTINUAM SA NU FACEM NIMIC,NU O SA SE SCHIMBE NIMIC :)))! :hidding:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • Sunt curios cel care sa gandit sa faca Cioburile sa numai mearga negociate sau puse Depozit daca a jucat o data in viata lui Metin ? Si daca DA asi vrea o idee de la el cum reusesti ma " Frate " sa Prelungesti 6 Stralucitoare / Excelente echipate pe tine cu 3 brute pe zi ? Ca eu am zile cand prind 5% si bag ca-te 25kk asta vine 25 Brute .
    Sa nu imi primesc raspuns le ei din IS ca ma bufneste Rasul . :rofl2:
    Ca mai inainte mi-ea fost inchis un Topic ca GF nu iti baga mana in Buzunar.
    Asa e Domnilor nu baga mana in Buzunar dar iti da 2 variante ori te lasi ori bagi singur mana .
    Daca imi dai voie sa fac 3 brute pe zi sa adun 25 am nevoie de 8 zile .
    Morala : 8 Zile aduna Brute si 1/2 farmam iti dai seama cat yang va fi pe joc "Mama - Mama " :rofl2:

  • Se zvoneste ca o sa avem posibilitatea de a face 5 brute pe zi pe fiecare caracter si nu e greu sa iti faci un caracter de lv 30 -40 sa bati prin vale sau dt faci intr o ora doua faci cioburile pe fiecare caracter deci o sa ai posibilitatea de a face 25 de brute pe zi daca stati doar in baza cioburilor

  • Se zvoneste ca o sa avem posibilitatea de a face 5 brute pe zi pe fiecare caracter si nu e greu sa iti faci un caracter de lv 30 -40 sa bati prin vale sau dt faci intr o ora doua faci cioburile pe fiecare caracter deci o sa ai posibilitatea de a face 25 de brute pe zi daca stati doar in baza cioburilor

    Nu stau in baza cioburilor ca fac pe un cont de Lv.56 - 3 brute pun depozit si le iau pe ala mare si mai fac 3 brute pe ala mare deci 6 Brute pe zi nu ma intereseaza doar sa imi pot prelungi Alchimia si atat. :thumbup:

  • Daca cioburile nu le poti pune in depozit cel mai probabil nici brutele nu le poti pune deci varianta cu 3 brute pe zi e cea mai plauzibila .
    Iar in aceste conditii ori folosesti alchimia decat din an in paste ori bagi mana in buzunar si cumperi brute din IS. De fapt cred ca asta se doreste alchimia devenind astfel ceva care se cumpara din IS X(X(X(X(X(

  • Daca cioburile nu le poti pune in depozit cel mai probabil nici brutele nu le poti pune deci varianta cu 3 brute pe zi e cea mai plauzibila .
    Iar in aceste conditii ori folosesti alchimia decat din an in paste ori bagi mana in buzunar si cumperi brute din IS. De fapt cred ca asta se doreste alchimia devenind astfel ceva care se cumpara din IS X(X(X(X(X(

    in momenrul de fata, pe serverul de teste, poti depozita corul si poti face 5 coruri pe caracter

  • Toate bune si frumoase, dar cei de la webzen nu s-au gandit si la rafala de la ninja? Vi se pare normal ca apararea sageata sau rezistenta la abilitate sa nu aiba niciun efect? Daca tot e asa, sa schimbe si la restu caracterelor la lupta de pe cal sa se tina cont doar de apararea vs rasa. :dash:

  • Toate bune si frumoase, dar cei de la webzen nu s-au gandit si la rafala de la ninja? Vi se pare normal ca apararea sageata sau rezistenta la abilitate sa nu aiba niciun efect? Daca tot e asa, sa schimbe si la restu caracterelor la lupta de pe cal sa se tina cont doar de apararea vs rasa. :dash:

    raspuns oferit de Rocket pe forumul beta
    "Hallo,


    das Problem mit dem Pferde Skill ist bekannt und wurde weitergegeben. Bezüglich der ganzen Itemshop Items haben wir auch Bedenken, klar. Allerdings müssen wir Tests auch mit diesen Items ermöglichen und appellieren da einfach ein wenig an die Vernunft der Spieler zu wissen, wann man auch einmal ohne Push testen sollte.


    Grüße,
    Rocket"
    Folosesti tu google translate daca nu stii germana

    If you can't win, you 're just a loser

  • Deci sa inteleg ca martea viitoare se baga versiunea 18.4 cea mai mare porcarie nu aveti idee daca cioburile se pot negocia ca ultima oara cand am testat pe beta nu mergeau cioburile bagate in depozit aruncate pe jos stivuite sau bagate in shop ci doar corurile dragonis mergeau bagate doar in depozit ...Apai Domnule @HalfOp imi spuneti si mie va rog frumos cum pot prelungi eu alchimia cu doar 5 coruri pe zi ? mai ales daca atunci cand extrag din taiat sau brut sa imi dea 5% ?

  • Deci sa inteleg ca martea viitoare se baga versiunea 18.4 cea mai mare porcarie nu aveti idee daca cioburile se pot negocia ca ultima oara cand am testat pe beta nu mergeau cioburile bagate in depozit aruncate pe jos stivuite sau bagate in shop ci doar corurile dragonis mergeau bagate doar in depozit ...Apai Domnule @HalfOp imi spuneti si mie va rog frumos cum pot prelungi eu alchimia cu doar 5 coruri pe zi ? mai ales daca atunci cand extrag din taiat sau brut sa imi dea 5% ?

    Iti mai creezi 4 caractere si faci 25 de cor pe zi :)) daca stai in baza asta

  • Mda se pare ca cei care au facut treaba cu cioburile nu gandesc deloc....Pai 5 coruri pe zi eu joc pe 1 cont de 100 daca iau 5% pe 3 cor ( sa zicem ) in 2 ore de farm sa dus alchimia mea.... si nu uitati avem 6 legendare deci in 1 nu o sa avem ce baga...Ne obligati sa facem caractere ca sa jucam iar cei de lvl mic o sa ne sara in "cap" ca cei mari si-au facut conturi
    si ei numai au unde farma...Asta e Metin in ziua de azi multi o sa se lase de joc, poate asa am sa fac si eu...


    P.S Si daca facem toti caractere sa facem coruri unde crezi ca vom farma toti ??? (O SA FIE MULTE LOCURI DE FARMAT )

  • O sa aveti unde farma voi astia " mari " pentru ca o sa se lase astia " mici" chiar tu ai spus o revenind la realitate o sa stati cu , caracterele de 120 pe schimba si cand se baga cineva peste voi sariti la bataie ca si pana acum cum.. stati in catacombe asa o sa stati si pe la orci sau maimute :))

  • O sa aveti unde farma voi astia " mari " pentru ca o sa se lase astia " mici" chiar tu ai spus o revenind la realitate o sa stati cu , caracterele de 120 pe schimba si cand se baga cineva peste voi sariti la bataie ca si pana acum cum.. stati in catacombe asa o sa stati si pe la orci sau maimute :))

    Pai si ce putem sa facem? O sa avem degeaba lvl cine bate RAZADOR, NEMERE, JHOTUN, etc fara alchimie si acum si rezistentele au crescut? ce vrei sa fac sa dau DELETE la cont? Unde vreti sa farmam la lvl mare fara alchimie? La asta nu sa gandit GF cand au facut cioburile nenegociabile...Multi aveam 1 caracter pe cont, probabil asta e gandirea sa faca rost de jucatori sa ne oblige sa ne facem conturi si caractere....

  • Da' voi pana acu' ati facut cioburile sa va prelungiti alchimia pe un singur caracter?Diferenta va fi ca va trebui sa batem cu fiecare caracter pentru cioburi.Cu o investitie intr-un fms si cateva porcarii de iteme pentru un caracter de lvl 30 pe care le poti muta de pe un caracter pe altul,faci 25 de coruri intr-o zi.

  • Se strica de tot si alchimia....ce drop ai cu conturi de 30 la cioburi???si cu manusa site faci 250 coruri in minim 5=6 ore in map2. Singura solutie sa iti faci 5 caractere lvl 75 si sa bati catacomba :))))

  • Se strica de tot si alchimia....ce drop ai cu conturi de 30 la cioburi???si cu manusa site faci 250 coruri in minim 5=6 ore in map2. Singura solutie sa iti faci 5 caractere lvl 75 si sa bati catacomba :))))

    sa stii cam ai dreptate , asta e singura solutie sa faci norma pe zi ... Nu mai o sa fie excelente pe conturi de acum inainte + ca mie personal imi e frica sa investesc sa fac o excelenta si intr-un an sa se adauge mitica si sa realizez ca trebuie sa o iau de la capat .....

    :thumbsup:

  • Nu cred ca este atat de rea treaba cu cioburile,nu mai merg negociate dar acum poti sa faci 5 coruri pe caracter deci este bine din punctul meu de vedere,mai faci 2 caractere si farmezi cu ele separat si acelea sunt cele 15 coruri,plus ca cine are timp are posibilitatea sa faca chiar 25 de coruri.Dar din punctul meu de vedere era foarte frumos si ar fi ajutat foarte mult jucatorii cu corurile daca s-ar fi putut lua alchimia automat in fiecare zi fara a mai fi nevoie sa te duci mereu la alchimist.Eu de exemplu am un caracter de lvl 42 pe schimba cu care as putea sa fac lejer cioburile in DT,dar pierd 10-15 minute doar sa fac drumul si imi pierd total cheful.Ar fi fost de asemenea bine daca te-ai putea teleporta direct langa DT si cu caracterele de lvl 40 din moment ce intrarea in DT se poate face incepand cu acest level.