Noutăţi - Versiunea 17.5

  • Sa ma scuzi dar felul in care este afectat un caracter in PVP nu tine de jocul in sine ci de interactiunea cu alte caractere.Conditiile de joc in metin nu tin de PVP.Aici este vorba in primul rand de interactiunea caracterului cu mobi din joc,adica de jocul in sine.
    Mai mult decat atat,am fost instiintati,chiar daca cu intarziere de schimbarea echilibrului dintre clase!Asa ca din pacate ...la capitolul asta ei sunt cei care au dreptate!Cand intri pe metin ,pe wiki,iti sunt prezentati mobi cu o anumita putere.Aici este problema...aceasta schimbare a dezechilibrat jocul din punctul meu de vedere.

    Am inteles , noi astia care jucam si partea pvp suntem exclusi ,noi nu avem dreptul sa ne plangem ca am bagat bani si am irosit timp pt anumite iteme, alchimie si acum nu prea ne mai este folositoare si trebuie sa schimbam una alta. Adica mai nou cei care au o problema in pvp o sa ne plangem pe forumurile altor jocuri pt ca pvp din metin nu tine de metin.
    Cand intri pe wiki ,iti prezentati mobi cu un level , o categorie si un anumit bonus nici decum puterea lui sau ce dmg da.
    P.S. macar sunt de acord cu tine Da aceasta echilibrare e mai mult o dezechilibrare atat in pvm cat si pvp

  • Dupa mentenanta de miercuri e si mai rau. Contu e mult mai slab si PVP si PVM. Dupa bani bagati (reali) munca la farmat mai am putin si pazesc baba in map1.

  • Unele batalii nu merita purtate! E important sa stii cand sa renunti.In primul rand nu cred ca lucrurile se vor mai schimba in bine ,asta e singura "reparatie" de care am beneficiat,dupa mentenanta de vineri se pare ca totusi s-a modificat un pic atacul de patrundere ,la war cel putin am constatat asta-nu semnificativ dar ceva acolo.Cred ca asta s-a vrut de la inceput sa batem in echipe metinele in mapa noua:) si tot restul sa nu mai putem face nimic de unii singuri.Sau fara "suplimente" de pe site.
    Si 2 ,desi majoritatea e nemultumita,sa stiti ca jocul merge inainte ,unii accepta tot ce li se baga pe gat si-si spun "asa e jocul"cu bune cu rele,se vor adapta ei cumva,sau nu au fost asa afectati .
    In concluzie acum ca si stafful e in "silenzio stampa" de cand s-au declansat evenimentele cred ca degeaba ne mai luptam in numele comunitatii,nu ne ramane decat sa renuntam sau sa ne adaptam.
    Vedeti voi desi "tara arde" unora pe forum inca le mai arde de "fetele sau baietii" deci ce sa mai discutam....

  • HadsLinger si eu joc PVP si imi place!
    OompaLoompa eu nu am de gand sa renunt!Si sincer,sper ca nici voi sa nu renuntati!
    Eu una,am cerut deschiderea unui topic special pentru aceasta problema a pvm-ului! Conform regulamentului trebuie sa astept 24 de ore ca sa nu ma repet!Si tot conform regulamentului exista o ierarhizare a personalului catre care sa te adresezi!!
    Asa ca...hai sa nu mai fim "romanii" care inghit tot!Macar pe un joc sa fim si noi in stare sa spunem ceva.Si asta tocmai pentru ca este un joc unde se presupune ca ar trebui sa intram tocmai sa uitam de probleme!!!
    O zi buna!!!

  • Sincer va multumim pentru acest nou update care e de tot rasul nu numai ca nu ati echilibrat nimic pvp mai rau e ca ati distrus pvm-ul si nimeni nu va cerut asta, toti cei care ne-am plans si am facut teste era strict de dmg-ul licanilor care nu s-a modificat substantial... Prefer sa se revina la tot ce a fost pana la acest update nu ma intereseaza sa-mi spuneti ca stii ca o bati mai bine cand o sa ai acele talismane, se obtin foarte foarte greu, asta 1 la mana, 2 la mana temnita e infernala nu poti face mai nimic avand lvl 95 alchimie pet, khan, buff echipa de 8 toti lvl 90+, dar tin sa felicit echipa Webzen, hai baietii ca ne-ati tras-o in stil nemtesc:))). V-ati folosit de acest pretext cu echilibrarea ca sa distrugeti totul normal pt propriile buzunare, dar cine suntem noi sa tine-ti cont de parerea noastra doar niste fraieri care va bagam bani in conturi atata tot. Sa nu mai zic de magicul event care e deplorabil inainte de a posta acest mesaj tin sa spun in ce hal mi-am luat de la oponentul meu pc-ul care dupa 2 aruncari a dat 4 duble 1 dupa alta foarte echilibrat ce sa zic, eu dau 1 sau 2 el da duble cum sa nu-ti placa jocul. Cu tot respectul va puteti sterge cu acest update de ''echilibrare'' la ei are alt inteles clar, la fund. A si inca ceva probabil la mintea celor de la webzen si aia ingusta aceasta echilibrare sau update cum sa-i mai zic sa facut in functie de super iteme si super alchimie ca altfel nu-mi explic cum ai avea vre-o sansa in templu? Sau poate ne explica stafful, care intotdeauna tine cont de parerile jucatorilor, nu?

  • Nu s-a facut in functie de ITM si alchimie Cronos. Pur si simplu au ridicat BM-ul din cauza la piatra antimagie. Practic e invicibil in fata unui cont cu aceeasi alchimie si ITM la fel de bune. Ninja la fel e ridicat in rest toate au coborat in PVP.

  • Mi-a placut maxima care anunta "marea echilibrare" - mai multa competitie. Se referea oare la faptul ca toti vom bate la caini in map 1? Si ce competitie voi avea eu sura AM sau war corp cu un nija arc/sura bm? La fuga? Sau la ce?...Sincer sa fiu, in acest moment e mai bun la farmat sura bm ca un war corp. Un rubin echipat pe el si rupe.Au rupt balanta.Deacum asta este. Ori ne lasam ori bagam intr-un joc tot mai greu de inteles si de jucat.Nu avem ocazia sa ne schimbam strategia si itemele.Nu avem cum fara un efort financiar consistent din partea noastra.

  • Ma gandesc asa:daca as fi liderul unei comunitati as reprezinta interesele acelei comunitati si nu as motiva ca sunt sarbatori, e week-end sau mi-a murit pisica:) Si nici nu as veni cu argumente de genul :"unii mai au si viata personala".Cand te angajezi intr-o treaba ,fa-o cum trebuie sau lasa pe altul mai bun. Comunitatea are cateva zile de cand isi exprima off-ul dar oare cineva ne reprezinta si pe noi mai departe acolo unde trebuie? Chiar daca o face noi nu avem de unde sa stim pentru ca nimeni nu ne spune nimic.Vrem si noi sa stim ca cineva ne ia in seama .Ca nu ne plangem degeaba si se va rezolva ceva .Constientizez ca jocul va continua si fara ca warul aura si sura am sa fie bune in pvm ,lumea se mai reprofileaza,se adapteaza,dar sa ni se spuna si noua:atat v-a fost de-acum jucati pe ninja arc.Ne baga si pe noi cineva in seama,sau suntem neglijabili?Uneori ma intreb daca in afara de avertismente,banuri si alte sanctiuni,stafful nostru mai stie si altceva?

  • Templul,in conditiile de fata,e aproape imposibil de facut.Spunea cineva intr-un post de mai sus ca au fost grup de 8 playeri lvl90+.Eu am fost cu grup de jucatori 115+,am reusit sa ajungem la boss-ul de la etajul 35,dar probabil printr-un noroc chior.Langa boss,nu poti nici sa respiri,nu mai zic sa-l si lovesti.Sura arme lvl 120 cu excelente si stralucitoare,36k pv,acadea,costume,a primit dmg de peste 60k.Plus ca pe parcursul run-ului,am primit stun si eu si el,stun care a durat vreo 7 minute pana au urcat ceilalti etajul,monstrii care te descaleca si nu poti fugi de ei,dar nici nu le rezisti(monstrii de lvl 80-90,culmea :shit: ).Parerea mea e ca ar trebui putin regandit templul asta.Sa nu mai vorbim despre cat dureaza pana bifezi acel tabel pana iti da un cufar,pentru ca apoi sa-l deschizi si sa iei 200x red L,sau 200 blue M.
    Faceti ceva in privinta asta!

  • sal, si eu am mers azi prin v4 cu seturi normale.. 80 diavol 45% sageti 20% abs pv.. otravita +9 ,P aura.. inainte de update luam cam 200-300 dmg de la mobi dupa update am luat si 2,4k .. "REPET" IN PRIMA CAMERA v4

  • sal, si eu am mers azi prin v4 cu seturi normale.. 80 diavol 45% sageti 20% abs pv.. otravita +9 ,P aura.. inainte de update luam cam 200-300 dmg de la mobi dupa update am luat si 2,4k .. "REPET" IN PRIMA CAMERA v4

    IDEM! Ma jur ca nu am vazut asa ceva =)) iau damage groaznic.

    ORION :love:

  • Am batut azi in v3 cu un sura. Pana la acest update cu cat luam mai multi mobi cu atat rezistam mai bine. Acuma daca iau aceeasi numar de mobi pv scade groaznic...
    S-a umblat si la TAIS???
    Din cate vad sura arme e bataia de joc a celor de la gameforge.

  • De cand urmaresc acest forum mi sa intamplat de multe ori sa vad raspunsuri "acide"(sunt amabila) din partea persoanei care scrie sub apelativul:BebeStrumph,dand astfel dovada de verticalitate si chiar de profesionalism uneori. De fiecare data imi da impresia de seriozitate,serozitate pe care imi doresc sa o regasesc si in rezolvarea acestei probleme.
    Mai mult decat atat:in avatarul persoanei este un motto care sugereaza faptul ca "este cu ochii pe noi"!
    Intrebare:ati citit toate aceste plangeri?
    Este posibil,va rog in cel mai respectuos mod cu putinta ,sa ne bagati si pe noi in seama?
    Astept cu mare interes un raspuns!
    Va multumesc,
    cu respect....Zaluska!

  • Te asigur ca plangerile noastre sunt trimise mai departe ca feed-back. Dar acest feed-back este trimis de la toate comunitatile.Se fac niste statistici dupa care se iau decizii.Problema este in acest cuvant...SOLIDARITATE.Nu exista." Sunt foarte fericit ca clasa mea a primit cele mai multe imbunatatiri si ma bucur ca oponetilor mei li s-a luat tot ce aveau.Acum eu sunt zeu." Cam asta gandesc majoritatea. Conteaza si parerea lor la feed-back-ul de care spuneam.


    Desi sunt sura AM, ii compatimesc pe cei care joaca pe war aura. Nu sunt deacord cu faptul ca nu mai pot farma.Nu cred ca se roaga pentru a se imbogati peste noapte sau pentru a fi cei mai tari. Se roaga sa supravietuiasca. Cred ca ar trebui sa ii ajutam luand atitudine pe forum pentru ca Half sa trimita un feed-back din care sa rezulte ca aceasta clasa are nevoie de ajutor.

  • Luam regenerarea v2 cu warrul corporal înainte de update, lv 75, pe toate cele fără rouă!!!
    Acum nici cu rouă nu mai pot lua. şi-au batut joc cu acest update, eu unul nu o sa mai investesc un ban in jocul asta pentru că nu se mai merită, după ce ca ne-au luat si samancele, practic ne-au lăsat in curu gol c-am asa vine, nu stiu ce au inteles ei prin echilibrare dar mna. banu contează in ziua de azi.
    Asa ca @HalfOp fa-i bine si da-le mai departe, tot feedbackul e negativ din partea tuturor si nu suntem singuri, m-am uitat si pe metin2 de,it,fr,es toti sunt dezamăgiți si cu un feedback negativ

  • Am citit tot topicul si citesc fiecare postare noua de pe forum. Dar cu ce v-ar ajuta sa "va bag eu in seama", ca sa ma exprim la fel, din moment ce eu ma ocup doar de forum? Daca te ajuta cu ceva sa iti spun cine incalca regulamentul, fine by me. Dar nu cred ca este cazul. Am spus in nenumarate randuri ca nu imi dau cu parerea despre situatii care nu sunt in "bucata mea" sau raspunsuri de care nu sunt sigura. Imi pare rau ca postul meu nu reprezinta ce ati fi vrut toti dar asta este situatia.


    La randul lui si Half citeste postarile si trimite feedback-ul mai departe. Daca ar fi fost cazul sa comunice ceva, o facea, asa cum a facut mereu (nimeni nu poate sa conteste faptul ca mereu a fost deschis la comunicare). Cat despre mine ca jucator, nu pot sa zic ca am jucat foarte mult in ultima perioada si nu consider ca am o parere pertinenta momentan.


    O seara buna.

    If I cannot bend heaven, I will raise hell!

    3513615.webp
    I'd rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity!

  • Foarte dezamagitor acest nou update, daca pana in update bateam metine pana la lv 65 (cu war corporal lv 40 P aura) acum nu ma mai aproprii de cele de 65 deoarece primesc foarte mult damage, sper ca totul sa se reglementeze sau mai bine sa se anuleze aceasta echilibrare pe parte de PVM pana se regandeste totul de la capat.

  • Enrique,in aceeasi situatie sunt si eu..Doar ca trebuie sa precizez,ca sunt war mental si am P la corp . Inainte de uptade,distrugeam lejer metinul de 65 ,fara sa fug,cum o fac acum..Iar DT-ul sa-l fac,nici nu mai vine in discutie.
    Noi ca noi,cei de lvl mic,mai merge cum mai merge..
    A,si inca o intrebare. Mi se pare mie sau s-a eliminat complet critica pe skill in PVP ? Fiindca, animatie de critica apare,dar dmg-ul e acelasi,normal.

  • Enrique,in aceeasi situatie sunt si eu..Doar ca trebuie sa precizez,ca sunt war mental si am P la corp . Inainte de uptade,distrugeam lejer metinul de 65 ,fara sa fug,cum o fac acum..Iar DT-ul sa-l fac,nici nu mai vine in discutie.
    Noi ca noi,cei de lvl mic,mai merge cum mai merge..
    A,si inca o intrebare. Mi se pare mie sau s-a eliminat complet critica pe skill in PVP ? Fiindca, animatie de critica apare,dar dmg-ul e acelasi,normal.

    Din contra pentru ca si noi contam, nu stiu de tine dar eu am bagat bani in jocul asta, si vreau sa am asteptari de la el, nu sa isi bata joc de noi. Asta nu inteleg, de ce vrei sa-ti alungi proprii "donatori" care iti asigura veniturile lunare, ce logica este asta?