Servere temporare ! Discutii / pareri !

  • deci daca trebuie autentificare 2FA atunci ii zic la revedere , eu unul nu intru pe serverul temporar .

    :rocketlauncher: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

  • Ma uitam pe live ul lui Kraze..a gasit in v1 un colorat cu hack smecher, na zi ceva frate meleu.Tu player normal baga bani in joc ca faci treaba, el a spart 1000 md pentru un nazar de 30 zile...dapai io ce fac cand ala cu hack bate freee totv 1 v2 sd 3 etc fara amuleta ca de fapt are 10 amulete nazar una peste alta :)) si toate bonusurile merg..plus ca de pusca la suparare un click tot map1 e mort + conturile de pe schimba existente sau nu..ce sanse am eu jucator normal? GF la tine ma refer?ORI PUI OAMENI COMEPTENTI DACA VREI SA MAI AI JUCATORI DE METIN2.ori te lasi si aia e!Te depasesc aceste situatii de ceva vreme buna,io stiu asa daca am o firma buna,indragita de lume si am profit,nu ma uit la 1000 e in + pe care i ofer unui om capabil sa aive grija de serviciile mele,cand zic capabil zic om care stie jocul cap coada,problemele jucatorilor,vulnerabilitati dar si necesitati etc daca voi din 2 ch si questuri dificile (nu astar fi o problema )dar oferiti premii irelevante si cu toate astea credeti ca asta e viitorul lui Metin2 si pe langa astea ai codati cu miile in mape,mai bine stop si v-a ocupati de alte jocuri!Scurt si pe 2(Viorel din Blagesti'' o auzit tata lumea nu se iarta nimica'')Nu acuz STAFUL RO! V-a rog din suflet si voi toti care cititi ce am scris aici incercati sa intelegeti ca nu STAFUL RO are controlul deplin ci dezvoltatorul jocului, daca el nu isi ia masurile necesare anti hack nu e vina lui grafix chamely si care alti gm sunt la noi dar si pe alte comunitati nu e de vina GM u.el baneaza 100 sa zicem pe ora dar alti 500 revin.Sincer sfatul meu GF e asta..STAI 8 LUNI 20 luni 2 ani CAUTA UN PROGRAM CARE ISI FACE TREABA implementeaza l in joc si apoi ai liniste si siguranta pe joc!Pana atunci..aduci amagiri si dezamagiri jucatorilor corecti!Spor la joc celor curajosi.

    PS: CREDEAM CA PRIN AUTENTIFICAREA IN 2 FACTORI NU AM SA MAI VAD CODATI PE JOC SI MA GANDEAM CA ASTA E DE FAPT SCOPUL DAR....:dash:

    Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.

  • eu nu intelg cum pot sa minta atata pe fata de la staff si pana la GF, ca acest 2FA impiedica accesul celor cu hack iar serverul e full boti-hackari...mda cel putin macar au demonstrat ca obligativitatea 2FA este doar pentru profitul lor personal...




    P:S:Schimbare la Login

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="751434" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="%3Cp%20class%3D%22messageFooterNote%20wbbPostEditNote%22%3EEdited%20once%2C%20last%20by%20%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fboard.ro.metin2.gameforge.com%2Fwcf%2Findex.php%3Fuser%2F89126%2F%22%20class%3D%22userLink%22%20data-user-id%3D%2289126%22%3EAMBROGIUOLO%3C%2Fa%3E%20(%3Ctime%20datetime%3D%222021-11-26T19%3A13%3A21%2B01%3A00%22%20class%3D%22datetime%22%20data-timestamp%3D%221637950401%22%20data-date%3D%22Nov%2026th%202021%22%20data-time%3D%227%3A13%26nbsp%3Bpm%22%20data-offset%3D%223600%22%3ENov%2026th%202021%3C%2Ftime%3E).%20%E2%80%94%20%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fboard.ro.metin2.gameforge.com%2Fwcf%2Findex.php%3Fedit-history%2F%26amp%3BobjectType%3Dcom.woltlab.wbb.post%26amp%3BobjectID%3D751434%22%3EThis%20post%20has%20previous%20versions%20that%20are%20saved.%3C%2Fa%3E%3C%2Fp%3E" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

  • eu nu intelg cum pot sa minta atata pe fata de la staff si pana la GF, ca acest 2FA impiedica accesul celor cu hack iar serverul e full boti-hackari...mda cel putin macar au demonstrat ca obligativitatea 2FA este doar pentru profitul lor personal...




    P:S:Schimbare la Login

    Da o mare prostie, mie imi cere 2FA pe conturile de saman si cu care donam in breasla :))) conturi vechi de 5 ani ( ei zic ca au verificat conturile vechi nu?) si restul fac conturi ptr hack si cu 2FA . Bara Rosie -Joc indisponibil -BAN-uri aceeasi poveste ca si cu shieldul, si apoi vin dupa 2 ani - ne cerem scze bla,bla,bla..

    O companie ca GF sa nu poata face un soft anti hack dupa atatia ani eu nu cred asa ceva !!!

    Ma uitam la cineva pe LIVE il tot scoate si apare erroare ca trebuie sa se autentifice, trebuie sa stea cu telefonul dupa el :( :( :(

  • Daca acel 2FA ar fi cerut si NUMAR DE TELEFON pe langa un simplu install la aplicatie, atunci ar fi fost ok, nu ar fi stat hackerii sa cumpere zilnic cartele ca sa se joace cu hack pe ro :) dar unii de sus au jumatate de creier.. pacat.

    da si nu, cartelele fara credit sunt gratis din ce stiu, dar macar era un lucru in plus si mai scadea nr de hackeri..

  • Avem si noi admini pe serverele temporare? Este o bataie de joc, bagi bani sa te joci ca altfel n ai cum si nu ai loc efectiv in nici o mapa !!!

    SUNT HAKERI PE BERILIA IN TOATE MAPELE SI DESERT SI VALE SI MUNTE NU POTI SA EVOLUEZI DELOC CUM AR TREBUI SUNT DE 2 ORI MAI MULTI HACKERI DECAT PLAYERI@@@@


    HALFOPPPP E BATAIE DE JOC VEREEE!!!!


    INTRATI IN PLM SI OCUPATI-VA DACA VRETI SA FACETI TREABA NU VA MAI BATETI JOC DE LUME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    GYLDA// Aparent in nemultumirile care le aveti,ati uitat ca sunteti pe un forum public unde participa mai multi oameni.

    Avertisment pentru limbaj agresiv.


    Edited once, last by GYLDA ().

  • HalfOp de ce pe sv temporare din regiunea vest si turcia sunt active side evenimentele precum vrajeste si cufere clar luna iar pe regiunea est nu sunt active ba chiar din cate se pare avem un drop mult mai scazut decat ele. Nu inteleg de ce nu sunt toate la fel ci doar noi suntem lasati la o parte.

  • tin sa subliniez ce a spus BlackLegion cum de toate cele 3 servere ce sunt "egale" daca numai noi cei din partea de Est nu avem aceleasi evenimente ca si celalalte ce le au zi de zi, cum de s-a ajuns in asa hal sa fim uitati de toata lumea?? STIU, ce sa facem s-a uitat sa se dea drumul... asta este raspunsul primit mereu

    serverul este foarte slab, atat de slab incat abia faci 1 cor draconis in 1h (cu manusa site), cum se poate asa ceva la un server temporar si sa se mai ceara ca trebuie sa facem lv1 campion sa putem sa aducem inventar, dar ce inventar cand eu abia reusesc sa fac alchimie... aaa sunt cutii cu coruri pe IS, normal nu ma pune nimeni sa cumpar dar nici sa va bateti joc de noi

    hackeri/boti sa zicem ca stam mai binisor cu ei cu autentificarea aceasta, dar si asa cumperi atac-automat (da scuzati-ma cine ma pune sa cumpar din IS) si vin peste tine si te omoara incontinuu, cheat blocker = 0

    imi pare rau ca m-am apucat de acest server, as fi dat timpul inapoi dar ce sa facem acuma...

    A fost o vreme.. o vreme cand bateam un regat intreg
    De luni pana duminica era ca in paradis..

  • eu as propune un server temporar unde e permis hackul iar un eveniment pvp fara hack la final pt premiu, e cel mai viabil lucru posibil in momentu de fata la metin :))

  • Treziti-va si faceti serverele astea temporare, jucabile !!!!!!! Nu e posibil asa domn'le, NU DROP, NU EVENIMENTE, NU ARME EROI, NIK !! Ar trebui sa fie servere unde sa te distrezi nu sa te enervezi ! 2ch cu boti ! Le dai un branci si primesti crash !

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

  • Cine sa se trezeasca....serverul este pentru cei ca Parfy care baga 5k euro in joc...nu e pentru muritorii de rand.Acest server nu are nimic de a face cu un eveniment....este total pe langa.Pur si simplu se mulge vaca la GF.....Sincer m-am lasat de noul server.Gata.Imi ajunge.Nici nu am loc sa cresc.

  • Nu stiu cu ce a gresit serverul Jerakeen dar e prapadit rau de tot, drop inexistent , pe cele 2 canale nu exista loc sa farmezi , sunt prea multi jucatori care se inghesuie la misiuni si nu poti farma obiectele dorite, sa nu mai spun de paginile de la capitanul pe care il vezi doar in poza de pe wiki caci ep langa cei 40 jcuatori care il cauta mai sunt si hackerii . M-am plans ore de faptul ca noi nu am avut cufere clar luna ? dar celelalte servere au avut ? dar avem azi oferta la marmura :)).

  • Eu unul nu inteleg de ce va tot plangeti, cand mereu nu s-a tinut cont de nimic, si totusi va place sa va mintiti singuri. Eu unul nici macar nu m-am deranjat sa imi fac cont acolo, dandu-mi seama din ce s-a precizat despre server ca v-a fi un esec total. Daca chiar credeti ca o sa se schimbe ceva la sv ala va inselati amarnic si doar pierdeti timp si va faceti nervi cu un server destinat esecului inca din start.


    E mult mai profitabil pentru mine, cel putin, sa joc pe contul pe care il am pe Carpathians decat sa imi frec nervi pe server de "evenimente" unde nu ai loc de farmat si de crescut, unde hackeri sunt la ei acasa.

    Spor la crescut si la sarit cu cardul, altfel nu o sa realizati nimic.


    PS: Cand a fost creat sv Noel, m-am apucat la o luna dupa deschidere, am luat recompense de pe 3 caractere de 75 cu misiunie terminate toate + toate 3 caracterele cu echipamente full +9, fara prea multe ajutoare banesti, acum nici daca as baga de 10 ori mai mult nu m-ar ridica la recompensele acelea, sistemul de recompense fiind unul jalnic, si cu provocari imposibil de atins.

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="751521" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="%3Cp%20class%3D%22messageFooterNote%20wbbPostEditNote%22%3EEdited%20once%2C%20last%20by%20%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fboard.ro.metin2.gameforge.com%2Fwcf%2Findex.php%3Fuser%2F95814%2F%22%20class%3D%22userLink%22%20data-user-id%3D%2295814%22%3ESayabuse%3C%2Fa%3E%20(%3Ctime%20datetime%3D%222021-12-01T10%3A39%3A32%2B01%3A00%22%20class%3D%22datetime%22%20data-timestamp%3D%221638351572%22%20data-date%3D%22Dec%201st%202021%22%20data-time%3D%2210%3A39%26nbsp%3Bam%22%20data-offset%3D%223600%22%3EDec%201st%202021%3C%2Ftime%3E).%20%E2%80%94%20%3Ca%20href%3D%22https%3A%2F%2Fboard.ro.metin2.gameforge.com%2Fwcf%2Findex.php%3Fedit-history%2F%26amp%3BobjectType%3Dcom.woltlab.wbb.post%26amp%3BobjectID%3D751521%22%3EThis%20post%20has%20previous%20versions%20that%20are%20saved.%3C%2Fa%3E%3C%2Fp%3E" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

    Edited 2 times, last by Sayabuse ().

  • 250 euro investiti sa poti bate sd3 / padure rosie si ma trezesc in incapacitatea de bate ceva de hackeri. Am atatea cuvinte de ocara supra echipei incat imi vine sa plang de frustrare, investim bani adevarati, munciti cu sudoarea fruntii departe de familie 8 /10 ore pe zi ca sa ne retragem in timpul liber cateva ore pe un joc unde suntem luati drept prosti, tampiti care inca sustin jocul asta in viata dupa atata timp.

    Rusine draga echipa !<X

  • 250 euro investiti sa poti bate sd3 / padure rosie si ma trezesc in incapacitatea de bate ceva de hackeri. Am atatea cuvinte de ocara supra echipei incat imi vine sa plang de frustrare, investim bani adevarati, munciti cu sudoarea fruntii departe de familie 8 /10 ore pe zi ca sa ne retragem in timpul liber cateva ore pe un joc unde suntem luati drept prosti, tampiti care inca sustin jocul asta in viata dupa atata timp.

    Rusine draga echipa !<X

    Situatia cu boberii exista de luni bune, se stie de mult timp ca interesul GF este -1 in acest sens, deci intrebarea mea pentru tine si pentru restul ca tine este: DE CE MAI DATI CU CARDUL, STIIND SITUATIA? Toti care bagati bani sunteti constienti ca nu veti putea juca din cauza codatilor, dar totusi bagati bagi si dupa va plangeti ca nu aveti loc de farmat. DE CE? Poate ca 250 de euro nu sunt foarte multi bani, dar daca TOTI care baga lunar mii de euro/lire/lei etc nu ar mai plati decat 50 de lei, pentru manusa, de exemplu, GF s-ar da cu capul de pereti si ar face ceva in sensul asta, pentru ca nu ar rezista fara veniturile facute din item shop.

    :cu: